Продукти – помічники пробіотиків: полуниця

пробиотики в продуктах

Під час проведення курсів профілактики та терапії різних захворювань з використанням мультипробіотиків дуже важливо дотримуватися раціону харчування, що підтримує життєдіяльність корисних мікроорганізмів, які надходять з пробіотиком, так і природно мешкають в травному тракті людини. Багатьма дослідженнями доведено важливу роль складу раціону харчування в підтримці здорової мікрофлори травного тракту людини.

Оскільки близько 20% поживних речовин, що надходять в організм людини з їжею, використовується мікробіотою шлунково-кишкового тракту, важлива роль дієти в збереженні мікроекологічного здоров’я є очевидною. Раціон людини повинен включати продукти, що містять сполуки, які активізують зростання популяцій найбільш корисних бактерій. Найбільш важливими з таких з’єднань є харчові волокна, пектини та інші углеводовмісні полімери, що містяться в багатьох ягодах, фруктах, овочах, зелені, злакових культурах. Ці сполуки не розщеплюються ферментними системами людини, але прекрасно «підгодовують» корисних мікробів-симбіонтів, які перетворять ці сполуки в такі метаболіти, як коротколанцюгові жирні кислоти (КЦЖК). КЦЖК, в свою чергу, пригнічують хвороботворні мікроби, представляють харчування та енергію клітинам кишечника, стимулюють імунну систему та виконують безліч інших функцій, що зміцнюють здоров’я людини.

Тому ми вирішили розпочати рубрику інформативного матеріалу про сезонні рослинні продукти, які вельми важливо включати в раціон харчування для підтримки здоров’я в цілому та мікробної системи, зокрема. Особливо важливо ці продукти використовувати в періоди проведення курсів відновлення та підтримання симбіотичної мікрофлори травного тракту за допомогою використання мультипробіотиків серії «Симбітер».

Сьогодні мова піде про полуницю, сезон якої почався, та важливо його не пропустити. Ця ароматна та смачна ягода (при відсутності протипоказань!) є джерелом корисних сполук, як для Вас, так і для Вашої мікрофлори.

Полуниця багата антиоксидантами – флавоноїдами (антоцианом, кверцетином, кемпферолом) елагової кислотою та вітаміном С. Ці речовини борються з вільними радикалами, захищаючи організм від розвитку онкологічних, серцево-судинних та інших захворювань, запобігають передчасному старінню організму.

Дослідження показали, що полуниця знижує рівень С-реактивного білка, який є біомаркером запалення в кровоносних судинах. Володіючи вираженим протизапальним ефектом, полуниця знижує ризик розвитку захворювань серця, інсульту, атеросклерозу та ревматоїдного артриту.

Вітамін С, що міститься в полуниці зміцнює сітківку та рогівку ока, знижуючи ризик виникнення катаракти і макулярної дегенерації сітківки ока, на відміну від синтетичного вітаміну С, високі дози якого, за даними досліджень, можуть підвищувати у жінок старше 65 років ризик виникнення катаракти.
Полуниця, будучи солодкою ягодою, під час вживання не призводить до різкого збільшення цукру в крові. Вміщені в ній харчові волокна затримують засвоєння глюкози в шлунково-кишковому тракті, завдяки чому не відбувається різкого підвищення цукру в крові. Полуниця одна з небагатьох солодких ягід, які можна їсти при діабеті. Полуниця ідеально підходить тим, хто бажає схуднути.

Дослідження показало, що включення полуниці в дієту збільшує більш ніж на 20% зниження ваги, в порівнянні з тією ж дієтою, але без полуниці. Жироспалюючим властивостями полуниця зобов’язана антоціану, якого особливо багато в літній грунтовій полуниці.

Високий вміст фолієвої та елагової кислот, вітаміну С, калію та магнію робить полуницю корисною для вагітної жінки і майбутньої дитини. Фолієва кислота запобігає дефектам нервової системи та вродженим аномаліям мозку, елагова кислота перешкоджає появі мутацій генів. Вітамін С допомагає залишатися здоровою майбутній мамі, калій і магній запобігає набрякам і проблемам з кровообігом.

Однак, необхідно пам’ятати, що, незважаючи на численні корисні властивості, полуниця, як і більшість інших продуктів харчування, має ряд протипоказань. Наприклад, вагітним не рекомендується вживати полуницю натщесерце і зловживати її кількістю. Слід також обережно ставиться до використання полуниці особам з виразковою хворобою шлунка і 12-палої кишки, сечо-і жовчнокам’яної хворобою, при схильності до харчової алергії.

Доцільно вживати полуницю разом з кисломолочними продуктами, наприклад, функціональним продуктом «Симбівіт преміум». Це сприятиме більш ефективній підтримці корисної мікрофлори травного тракту, поліпшення метаболізму, підвищення засвоєння корисних компонентів полуниці і молока, зниження ризику розвитку алергічних та інших небажаних реакцій від вживання полуниці у схильних до них осіб. Крім того, додаток корисних властивостей ягоди пробиотическими властивостями функціонального продукту помітно підсилить позитивний ефект від використання цих продуктів.

Вибираючи полуницю, звертайте увагу на:
Колір – ягоди повинні бути яскравими, колір від червоного до темно-червоного. Полуниця, що має біло-зелені плями, як правило, вирощена в парнику і менш корисна, ніж грунтова. Якщо ягоди потемніли і стали бордового кольору – полуниця не свіжа і в ній почав руйнуватися антоциан, що сильно знижує її корисні властивості. Те саме можна сказати і до злегка подвял ягодам – для здоров’я вони не приносять користі.
Запах – найбільш корисна полуниця, вирощена на грунті, має виражений полуничний аромат.