Алергія. Що необхідно знати?

allergy

“Судіть про своє здоров’я по тому, як ви радієте ранку і весні.”
Генрі Девід Торо, американський письменник натураліст.

 

Весна сама «алергічна» пора року. Вітер розносить пилок квітучих рослин, який у багатьох викликає неприємні відчуття. Алергію на цвітіння називають пилковою або полінозом. Це найпоширеніший вид алергії. Крім пилкової часто зустрічаються такі види алергії:
– побутова (на домашній пил);
– харчова – на різні продукти харчування;
– лікарська;
– інсектидная (укуси різних комах);
– епідермальна (вовна, слина тварин, пух-перо птахів).
Цей список можна продовжувати досить довго.

Що ж таке алергія?

Алергія – це гостра реакція імунної системи організму на різні речовини. До сих пір невідомо, чому на одних вони чинять такий вплив, а на інших – ні. Симптоми алергії можуть виникати в різних частинах організму, тривати від декількох хвилин до декількох днів і бути дуже різними за ступенем тяжкості. Ніякого взаємозв’язку захворювання алергією із загальним станом здоров’я не виявлено.

Алергію називають хворобою століття, так як на цю хворобу або її різновиди страждає більше третини населення планети. Ще її називають хворобою цивілізації. З кожним роком зростає виробництво продуктів хімічної промисловості та використання їх в нашому повсякденному житті. З 1950 року в біосферу Землі надійшло близько 2 млн. тонн чужорідних хімічних сполук, багато з яких відносяться до групи алергенних.

Під час лікування алергії в першу чергу, за можливості, необхідно усунути контакт з алергенами. Після цього проводиться лікування медикаментозними засобами. Воно спрямоване на зменшення ризику розвитку алергічної реакції та усунення її наслідків.

На сьогоднішній день не представляє ніяких сумнівів той факт, що багато алергічних захворювань провокуються змінами мікрофлори кишечника. Відомо, що при дисбактеріозі в кров надходять не розщеплені алергени (наприклад, фрагменти білків). Дисбіоз (дисбактеріоз), таким чином, може бути причиною атопічного дерматиту, харчової алергії, екземи. Багатьма дослідженнями було встановлено, що у дітей з атопічним дерматитом у більшості випадків спостерігається алергічне або змішане ураження травного тракту, яке пов’язане зі зміною складу та властивостей кишкової мікрофлори. Під час дисбіозу знижується бар’єрна функція кишечника. А дисбіозна мікрофлора посилено продукує різні токсичні речовини.

Відбувається збільшення концентрації харчових алергенів і порушення травлення.

Пробіотики та ентеросорбенти під час алергії

Ефективність пробіотичних препаратів в комплексній терапії та профілактиці алергічних захворювань добре вивчена лікарями різних країн.
Українськими вченими були проведені клінічні дослідження з використання вітчизняних мультипробіотиків «Симбітер®» в комплексній терапії лікування дітей, які страждають на атопічний дерматит. Вони показали позитивну динаміку імунологічних показників і шкірних проявів захворювання.

Крім пробіотиків в комплексній терапії алергічних захворювань важливе місце займають ентеросорбенти. Найбільш ефективними та безпечними в даний час є сорбенти на основі глинистих мінералів, зокрема смектиту. Компанія «О.Д. Пролісок» розробила технологію отримання «живої форми» гелю смектиту високого очищення, яка становить основу дієтичних добавок «Симбіогель®» («Смектовіт®»). Гелева форма «Симбіогелю®» забезпечує хорошу обволікаючу здатність препарату, дозволяє йому вільно розподілятися по поверхні травного тракту та виключає можливість пошкодження слизової оболонки.

Ентеросорбент «Симбіогель®» ефективно пов’язує мікробні та харчові токсини, продукти гниття, кишкові гази.
Клінічні дослідження, проведені в НДІ ПАГ, показали, що включення пробіотиків «Симбітер®» і ентеросорбентів «Симбіогель®» ( «Смектовіт®») в комплексну терапію лікування атопічного дерматиту у дітей раннього віку сприяє позитивній динаміці клінічних симптомів – зменшенню площі ураження шкіри та свербіння та покращують роботу шлунково-кишкового тракту.
Клінічні дослідження, апробовані кафедрою педіатрії № 2 КНМУ ім. О.О. Богомольця, також підтвердили ефективність використання сорбенту «Симбіогель®» («Смектовіт®») і мультипробіотиків «Симбітер®» у дітей віком від 3 до 18 років з атопічним дерматитом на тлі загальноприйнятої терапії.