• Немає категорій
как выбрать эффективный пробиотик

Вибираємо безпечний і ефективний пробіотик

Як розібратися у величезній кількості пробіотичних препаратів, які останнім часом з’явилися на нашому ринку? Розширення асортименту – явище, в принципі, позитивне. Воно підтверджує, що користь і навіть необхідність прийому пробіотиків зрозуміли лікарі та відчули пацієнти. Але активна реклама багатьох препаратів за відсутності достатньої інформації заплутує. На що під час вибору пробіотика потрібно звертати увагу?

article-bentonite-mice

Вплив гелю бентоніту на фізіологічні показники лабораторних мишей. Широбоков В.П., Понятовський В.А., Яворовський О.П., Янковський Д.С., Димент Г.С., Бобир В.В.

Журнал «Медичні перспективи» в № 4 (2018), Том 23, опублікував статтю «Вплив гелю бентоніту на фізіологічні показники лабораторних мишей» вчених-мікробіологів академіка НАН та НАМН України В.П. Широбокова, аспіранта В.А. Понятовського, академіка НАМН України О.П. Яворовського, доктора біологічних наук, професора Д.С. Янковського, кандидата технічних наук Г.С. Димент, доцента В.В. Бобиря.

weight-s

Як не набрати зайві кілограми за свята і не нашкодити здоров’ю?

Перед новорічними святами багатьох з нас хвилює питання, як не набрати зайву вагу та зберегти фігуру в попередньому стані? Адже в боротьбі за ідеальну фігуру напередодні новорічних свят часто доводиться пройти і через виснажливі дієти, і постійні тренування. Потім настають робочі корпоративи, сімейні обіди, зустрічі з друзями, в загальному, переміщення від одного столу до іншого. І досягнуті перед святами результати зводяться до нуля.

s-i-microbiome-s

Інноваційні технології оздоровлення мікробіому людини. Д.С. Янковський, В.П. Широбоков, Г.С. Димент.

Журнал «Наука та Інновації» в № 6 (2018) опублікував статтю «Інноваційні технології оздоровлення мікробіому людини» вчених-мікробіологів доктора біологічних наук, професора Д.С. Янковського, академіка НАН та НАМН України В.П. Широбокова, кандидата технічних наук Г.С. Димент.

motherhood

Кредит на сторожі життя

Діти – батьки – діти … Цей вічний трикутник буття повторюється знову і знову завдяки великій місії Материнства. З позицій мікробіології жіноча генітальна сфера являє собою потужне джерело корисних мікроорганізмів, які підтримують та зміцнюють і всі інші мікробіоти життя, що зароджується. Тому зовсім не випадково, саме в даному потенціалі жіночого організму зосереджена приблизно десята частина незліченного мікробного та вірусного співтовариства в організмі людини.

inf-hv-microbiom

Мікробіом у фізіології людини. Д.С. Янковський, В.П. Широбоков, Г.С. Димент.

Журнал «Інфекційні хвороби» в № 3 (2018) опублікував статтю «Мікробіом у фізіології людини» вчених-мікробіологів доктора біологічних наук, професора Д.С. Янковського, академіка НАН та НАМН України В.П. Широбокова, кандидата технічних наук Г.С. Димент.

Биопленка

Біоплівка – місто бактерій

Земля – це планета бактерій. Вони знаходяться всюди: у воді, в ґрунті та в повітрі. Людина, тварини та рослини також є зоною їх проживання. Щоб вижити мікроорганізмам, як і всім іншим живим істотам, доводиться боротися та пристосовуватися. І вони з цим блискуче справляються. Ми хочемо познайомити Вас з таким феноменом, як біоплівки (biofilm). Можливо, деякі з Вас подумають: «Це чиста наука, і навіщо мені це знати»? Не поспішайте перемикатися! Це надзвичайно цікаве явище, познайомившись з яким Ви зрозумієте сутність багатьох процесів, що відбуваються в навколишньому світі та в Вас самих.

brain

Вплив мікробів на мозок людини істотно недооцінювався

Інтерес вчених до мікробних спільнот, що існують в симбіозі з людиною (мікробіому) зростає з кожним роком. Багатьма дослідженнями доведено, що мікробіом відіграє виняткову роль у розвитку та функціонуванні організму людини протягом усього її життя. Зокрема, він бере активну участь у формуванні та підтримці в тонусі імунної системи, перетравлюванні їжі, регуляції метаболізму, захисті від патогенів, токсинів, алергенів, канцерогенів і забезпеченні організму важливими компонентами харчування. Дивно, але вплив мікробіому цим не обмежується та може поширюватися на всі органи і системи людини, в тому числі на головний мозок.

oral-health

Прості способи оздоровити порожнину рота в домашніх умовах

Про важливість мікрофлори кишечника знають практично всі. Однак не менш значущим житлом мікробів в організмі людини є ротова порожнина, в якій мешкає близько 700 видів різних мікроорганізмів. Мільярди клітин симбіотичних мікроорганізмів, які населяють ротову порожнину, виконують широкий спектр важливих функцій, що сприяють підтриманню зубів і слизової оболонки в здоровому стані.

fitness

Регулярне вживання пробіотиків поліпшить результати фітнес-тренувань

Одним з необхідних елементів здорового способу життя є фізична активність. У боротьбі за стрункість і спортивну підтягнуту фігуру багато з нас відправляються в фітнес-зали та одразу піддають свій організм дії інтенсивних навантажень. Однак у всьому потрібно знати міру, оскільки надмірне захоплення фітнесом має свої небезпечні сторони.

Как защитить симбиотические микроорганизмы при приеме антибиотиков

Як захистити симбіотичні мікроорганізми під час прийому антибіотиків

З настанням осені розпочинається сезон застуди. Дуже часто при перших же проявах симптомів застуди (кашлі, нежиті) багато хто традиційно хапається за антибіотики, хоча більшість респіраторних інфекцій викликаються вірусами, на які антибіотики не діють. Проте проблем, викликаних безконтрольним прийомом цих сильнодіючих препаратів, може виникнути немало.

years

Роки до життя, життя до років

У хроніці життя великого натураліста, першого лауреата Нобелівської премії серед співвітчизників Іллі Ілліча Мечникова примітний такий епізод. На початку ХХ століття, коли вчений подолав 60-річний вік, він відчув ознаки розумового та фізичного виснаження, потенціал здоров’я як би відступав. У 1907 році, працюючи в той період в паризькому Інституті Пастера, І. Мечников опублікував доповідь, в якій пов’язував довгожительство серед значних верств населення Балкан з широким споживанням в цьому регіоні ферментованих молочних продуктів, що містять живі, а не стерилізовані молочні бактерії.