• No categories
Мама любит и заботится о здоровье новорожденного

Вплив мікробіома на здоров’я дитини

Народження і перші тижні життя (неонатальний період) – це унікальний етап розвитку дитячого організму, коли формуються основи здоров’я людини. Цей короткий відрізок часу є найбільш відповідальним етапом життя, коли відбувається пристосування всіх життєво важливих органів і систем до позаутробного існування. У неонатальному періоді відбувається активне «дозрівання» імунної, нервової, ендокринної та травної систем, здійснюється програмування здоров’я людини на все життя.

Исследование мультипробиотика Симбитер на формирование стеатогепатоза

Дослідження впливу мультипробіотика СИМБІТЕР® на формування стеатогепатозу

У науково-практичному журналі «Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія» (№92(1), 2021). була опублікована стаття «Модуляція параметрів імунної системи за розвитку глутамат-індукованого стеатогепатозу та його корекція мультипробіотиком СИМБІТЕР® АЦИДОФІЛЬНИЙ КОНЦЕНТРОВАНИЙ». Автор статті та дослідження — Кондро Мар’яна Миронівна, кандидат медичних наук, доцент кафедри нормальної фізіології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

На эффективность вакцинации влияет микробиом

На ефективність вакцинації впливає мікробіом

Вивчення мікробіома людини (сукупності симбіотичних мікробів, що населяють шкіру і слизові оболонки) привертає все більше уваги вчених і клініцистів. Функціональна активність мікробіома настільки багатогранна, що в людському тілі практично не існує жодного органу, який тим чи іншим чином не залежав би від симбіотичних бактерій. Особливо тісна асоціація існує між мікробіомом і імунною системою.

Пробиотики против вирусных инфекций

Пробіотики проти вірусних інфекцій

Організм людини є житлом для великої кількості симбіотичних мікроорганізмів, які разом отримали назву мікробіом. Всі поверхні людського тіла, які контактують із зовнішнім середовищем (шкірні покриви, травний тракт, сечостатева і дихальна система) заселені численними мікробними спільнотами, які виконують безліч корисних функцій, в тому числі захищають внутрішнє середовище організму від збудників інфекцій.

symbiter-forte-omega

Мікробіом, ожиріння і метаболічне здоров’я. Який зв’язок?

Однією з найбільш важливих проблем сучасної охорони здоров’я є ожиріння, поширеність якого в світі сьогодні настільки велика, що розглядається вченими як пандемія неінфекційного характеру. На жаль, її поєднання з пандемією COVID-19 за останній рік забрала життя понад півтора мільйона людей. За даними ВООЗ, ожиріння більш ніж в сім разів збільшує ризик важкого перебігу інфекції, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і майже в дев’ять разів – ризик летального результату.

Микробиом и коронавирус

Мікробіом і COVID-19 – зв’язок і наслідки

Коронавірусне захворювання COVID-19 виникло в 2019 році в провінції Хубей (Китай) і, стрімко поширившись в багатьох країнах світу, швидко перетворилося на пандемію. Це пандемічне захворювання викликане новим β-коронавірусом, який отримав назву SARS-CoV-2 і є представником РНК-вірусів з шипоподібними виступами на поверхні оболонки, що створює враження корони, звідки і термін «коронавірус».

Пробиотики при дерматите фото

Пробіотики при дерматиті

Дерматит (або діатез) – це місцеве запалення шкіри, яке може бути викликане: – інфікуванням, – токсичним впливом. – алергією. Подразнююча речовина може впливати безпосередньо на шкіру або спочатку потрапляти в шлунково-кишковий тракт, потім – в кров, і тільки потім на шкіру. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я найбільш часто зустрічається алергічний (він же атопічний) дерматит […]

Продукція полісахаридів - один з найважливіших механізмів дії пробіотиків

Продукція полісахаридів – один з найважливіших механізмів дії пробіотиків

В останні роки величезний інтерес вчених усього світу прикутий до вивчення мікробіома людини (спільнот бактерій, архей, грибів, вірусів і найпростіших, що населяють людське тіло). Зростаюча увага до мікробів в значній мірі обумовлена науково доведеною багатогранною роллю симбіотичних мікроорганізмів людини в підтримці її здоров’я, в зв’язку з чим мікробіом сьогодні розглядається як додатковий орган з великим діапазоном фізіологічних властивостей.

про апендикс та пробіотики

Про апендикс та пробіотики

Апендиксом в медицині називають червоподібний відросток сліпої кишки, який відходить від її нижнього кінця і закритий з іншого. А звичним словом апендицит називається запалення апендикса. Довгий час не знали, навіщо потрібен апендикс. Наприклад, Леонардо да Вінчі вважав, що він захищає кишечник від розриву в разі великого скупчення газів. А родоначальник імунології та пробіотикотерапії Ілля Мечников стверджував, що це рудимент – відмираючий орган, який в процесі еволюції втратив свою первісну функцію.

Пробіотики для профілактики та лікування кандидозу

Пробіотики для профілактики та лікування кандидозу

Сьогодні людство переживає епідемію так званих опортуністичних інфекцій, тобто захворювань, що викликаються умовно-патогенними мікроорганізмами, які в нормальних умовах мирно співіснують з організмом людини, не завдаючи йому ніякої шкоди. Серед таких захворювань одне з провідних місць належить грибковим інфекціям (мікозам), особливо кандидозу, що викликається дріжджоподібними грибами роду Candida.

Лактазна недостатність

Лактазна недостатність

У будь-якому молоці (грудному, коров’ячому, козячому) присутній молочний цукор – лактоза. Це дисахарид, що складається з молекул глюкози і галактози. Глюкоза і галактоза дуже важливі для розвитку головного мозку, сітківки очей і життєдіяльності нормальної мікрофлори кишечника. Для засвоєння лактози необхідно, щоб вона розщеплювалася на моносахари, які всмоктуються стінкою тонкого кишечника і надходять в кров. Цей процес здійснює фермент лактази.

Вплив мікробіома на серце і судини людини

Як мікробіом впливає на здоров’я серця і судин

Згідно з даними ВООЗ, в 2019 році серцево-судинні захворювання забрали 18 млн. людських життів, що становить 31% від усієї кількості смертей. В Україні в структурі смертності населення хвороби серця та судин займають близько 67%. Причому, якщо раніше на кардіологічну патологію, переважно страждали люди старшої вікової групи, то сьогодні ця категорія хворих значно помолодшала.