• Немає категорій
pregnant-woman

Що важливо знати майбутній мамі про власну мікрофлору

В процесі спільної еволюції найбільш корисні для здоров’я людини мікроорганізми, що отримали назву «нормальна симбіотична мікрофлора» або «мікробіом», стали невід’ємною частиною її організму. Роль симбіотичної мікрофлори в житті людини величезна. Дуже важливий стан мікрофлори майбутніх батьків, особливо майбутньої матері. Загальний стан здоров’я вагітної, образ її життя, харчування і стан мікробіома дуже впливають на перебіг і результат вагітності, розвиток плода та здоров’я новонародженого.

microbiome

Навіщо людині мікробіом і як про нього дбати

У 2001 році в лексиконі біологів і медиків з’явився новий термін – мікробіом, запропонований лауреатом нобелівської премії Джошуа Ледербергом для позначення трильйонів мікробів, присутніх в тілі кожної здорової людини, і які відповідають за різні процеси в її житті. Мікробом, який є одним з найбільших органів людини (його вага становить від 2 до 5 кг) розосереджений по всьому організму: він присутній в ротовій порожнині, шлунково-кишковому тракті, дихальній та сечостатевій системах, на шкірі та інших органах.

doc

Як правильно приймати пробіотики?

При прийомі пробіотиків слід враховувати, що важливим захисним фактором щодо мікрофлори є їжа. Тому поширені рекомендації використовувати пробіотики натщесерце є необґрунтованими. Прийом препаратів під час їжі або відразу ж після прийому їжі є більш раціональним, оскільки дозволяє значно підвищити ступінь виживання мікрофлори в шлунку і 12-палій кишці.

dysbiosis

Про “дисбактеріоз” та “дисбіоз”

Досить часто в медичній і науково-популярній літературі зустрічається термін «дисбактеріоз» Останнім часом його цілком обґрунтовано замінюють на «дисбіоз», так як дисбактеріоз відображає зміни тільки бактеріальної складової мікробіома, який, в свою чергу, ще зовсім недавно називали «мікрофлорою», а термін дисбіоз охоплює всі його складові.

как выбрать эффективный пробиотик

Вибираємо безпечний і ефективний пробіотик

Як розібратися у величезній кількості пробіотичних препаратів, які останнім часом з’явилися на нашому ринку? Розширення асортименту – явище, в принципі, позитивне. Воно підтверджує, що користь і навіть необхідність прийому пробіотиків зрозуміли лікарі та відчули пацієнти. Але активна реклама багатьох препаратів за відсутності достатньої інформації заплутує. На що під час вибору пробіотика потрібно звертати увагу?

article-bentonite-mice

Вплив гелю бентоніту на фізіологічні показники лабораторних мишей. Широбоков В.П., Понятовський В.А., Яворовський О.П., Янковський Д.С., Димент Г.С., Бобир В.В.

Журнал «Медичні перспективи» в № 4 (2018), Том 23, опублікував статтю «Вплив гелю бентоніту на фізіологічні показники лабораторних мишей» вчених-мікробіологів академіка НАН та НАМН України В.П. Широбокова, аспіранта В.А. Понятовського, академіка НАМН України О.П. Яворовського, доктора біологічних наук, професора Д.С. Янковського, кандидата технічних наук Г.С. Димент, доцента В.В. Бобиря.

weight-s

Як не набрати зайві кілограми за свята і не нашкодити здоров’ю?

Перед новорічними святами багатьох з нас хвилює питання, як не набрати зайву вагу та зберегти фігуру в попередньому стані? Адже в боротьбі за ідеальну фігуру напередодні новорічних свят часто доводиться пройти і через виснажливі дієти, і постійні тренування. Потім настають робочі корпоративи, сімейні обіди, зустрічі з друзями, в загальному, переміщення від одного столу до іншого. І досягнуті перед святами результати зводяться до нуля.

s-i-microbiome-s

Інноваційні технології оздоровлення мікробіому людини. Д.С. Янковський, В.П. Широбоков, Г.С. Димент.

Журнал «Наука та Інновації» в № 6 (2018) опублікував статтю «Інноваційні технології оздоровлення мікробіому людини» вчених-мікробіологів доктора біологічних наук, професора Д.С. Янковського, академіка НАН та НАМН України В.П. Широбокова, кандидата технічних наук Г.С. Димент.

motherhood

Кредит на сторожі життя

Діти – батьки – діти … Цей вічний трикутник буття повторюється знову і знову завдяки великій місії Материнства. З позицій мікробіології жіноча генітальна сфера являє собою потужне джерело корисних мікроорганізмів, які підтримують та зміцнюють і всі інші мікробіоти життя, що зароджується. Тому зовсім не випадково, саме в даному потенціалі жіночого організму зосереджена приблизно десята частина незліченного мікробного та вірусного співтовариства в організмі людини.

inf-hv-microbiom

Мікробіом у фізіології людини. Д.С. Янковський, В.П. Широбоков, Г.С. Димент.

Журнал «Інфекційні хвороби» в № 3 (2018) опублікував статтю «Мікробіом у фізіології людини» вчених-мікробіологів доктора біологічних наук, професора Д.С. Янковського, академіка НАН та НАМН України В.П. Широбокова, кандидата технічних наук Г.С. Димент.

Биопленка

Біоплівка – місто бактерій

Земля – це планета бактерій. Вони знаходяться всюди: у воді, в ґрунті та в повітрі. Людина, тварини та рослини також є зоною їх проживання. Щоб вижити мікроорганізмам, як і всім іншим живим істотам, доводиться боротися та пристосовуватися. І вони з цим блискуче справляються. Ми хочемо познайомити Вас з таким феноменом, як біоплівки (biofilm). Можливо, деякі з Вас подумають: «Це чиста наука, і навіщо мені це знати»? Не поспішайте перемикатися! Це надзвичайно цікаве явище, познайомившись з яким Ви зрозумієте сутність багатьох процесів, що відбуваються в навколишньому світі та в Вас самих.

brain

Вплив мікробів на мозок людини істотно недооцінювався

Інтерес вчених до мікробних спільнот, що існують в симбіозі з людиною (мікробіому) зростає з кожним роком. Багатьма дослідженнями доведено, що мікробіом відіграє виняткову роль у розвитку та функціонуванні організму людини протягом усього її життя. Зокрема, він бере активну участь у формуванні та підтримці в тонусі імунної системи, перетравлюванні їжі, регуляції метаболізму, захисті від патогенів, токсинів, алергенів, канцерогенів і забезпеченні організму важливими компонентами харчування. Дивно, але вплив мікробіому цим не обмежується та може поширюватися на всі органи і системи людини, в тому числі на головний мозок.