Пробіотики

  • Немає категорій

Пробіотики: актуальні питання конструювання і клінічного застосування

Шановні відвідувачі сайту!
Ви перші читачі нової статті лауреатів премії ім. І.І. Мечникова НАН України проф. Янковського Д.С. і к.т.н. Димент Г.С. «Пробіотики: актуальні питання конструювання та клінічного застосування». Ми поважаємо своїх читачів, тому пропонуємо Вашій увазі серйозну наукову працю, для осмислення якої Вам знадобиться докласти певних зусиль. Але ми впевнені, що якщо Ви наберетеся терпіння і вдумливо прочитаєте цю статтю, вона принесе Вам величезну користь. Ви станете більш уважно ставитися до свого здоров’я і розберетеся «хто є хто в світі пробіотиків».

На зорі зародження життя: роль глинистих мінералів

Стаття присвячена творчій ролі глинистих мінералів, яка проявляється у всіх ланках біосфери. Глини – це природний продукт, який благотворно впливає на всі живі організми: мікроби, рослини, тварин і людину. Використання глин в медичних цілях відомо з часів Галена, Авіценни, Гіппократа, Аристотеля, Діоскорида, Плінія, Марко Поло. На думку ряду дослідників, глина несе в собі колосальний енергетичний потенціал цілющого дії, закладений Природою в період геологічного формування Землі. В даний час спектр засобів «глинотерапії» збільшується з кожним роком. Створення нових високоефективних і безпечних препаратів на основі глинистих мінералів набуває все більшої актуальності.

Хто є хто у світі пробіотиків?

«Наперед установлена гармонія»… Цей вираз математика та філософа Лейбніца, у сенсі надзвичайно цікавої та плідної науково-практичної конференції «Мікробна екологія людини. Сучасні стратегії використання пробіотиків», що відбулася нещодавно в Києві, постає її гаслом. Адже симбіотичне співіснування людини й мікробної спільноти, їхня біологічна співдружність в умовах ХХІ століття вимальовуються запорукою надійності терапії в багатьох напрямах сучасної медицини і передовсім у повноцінній естафеті буття: здорове дитинство — продуктивний зеніт життя — тривале гармонійне довголіття, захищені мультипробіотиками.

Мультипробіотики і здоров’я

Зважаючи на безупинне підвищення рівня захворюваності населення, проблема поліпшення якості охорони здоров’я сьогодні є надактуальною і потребує конкретних кроків та дій. Одним із найперспективніших напрямів поліпшення здоров’я є мікробна екологія людини. Адже під впливом багатьох агресивних чинників зовнішнього середовища (забруднене повітря, неякісні продукти харчування та вода, зловживання фармацевтичними препаратами тощо) в більшості населення порушена внутрішня мікрофлора організму.

Бути здоровими від народження до глибокої старості допоможуть мультипробіотики

За даними медичної статистики, на сьогодні близько 90% населення мають порушення в мікробній екологічній системі, це і є однією з вагомих причин вразливості до хвороб. Багато фахівців розглядає сучасну проблему дисбіозів (порушень якісного та кількісного складу мікрофлори) як епідемічну ситуацію. Українські вчені вважають, що приборкати наступ дисбіозів під силу мультипробіотикам групи «Симбітер» та «Апібакт» науково-виробничої компанії «О.Д. Пролісок», і підтверджують своє переконання ділом. На науково-практичній конференції «Мікробна екологія людини. Сучасні стратегії використання пробіотиків», що відбулася в червні у Києві в ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України», було представлено результати багаторічної праці, хвилювань, сумнівів і звершень, які творилися заради нашого з вами здорового майбутнього.

«Бактерії життя» у XXI сторіччі

На жаль, ще дотепер у побуті термін «мікроорганізми» асоціюється із хворобами, епідеміями й пандеміями, які забрали безліч людських життів. Але світ мікробів — це не тільки джерело хвороб. Більшість мікроорганізмів досить дружні щодо інших представників біосфери. Більше того, мікроби поліпшують умови життя складніших організмів, вступаючи з ними у взаємокорисні відносини. Людина — не виняток.

Алгоритми здоров’я очима мікробіолога

Стан органів і систем людини залежить від стану її мікрофлори. «Здоров’я — це не все, але, коли воно зникає, все стає нічим» — цей суворий афоризм є досить відомим. Саме безпосередня загроза здоров’ю чи життю людини змушує її згадати про лікаря, шукаючи в нього поради чи порятунку. Це стосується всіх підрозділів медицини — від хірургії до психіатрії. Потреба в невідкладній швидкій допомозі, а також визначені стандарти лікування спричинили популяризацію медикаментів та процвітання аптечного бізнесу. На жаль, на те, що всі фармацевтичні препарати мають величезний перелік шкідливої побічної дії на організм, зважають мало, виправдовуючись відсутністю альтернативи. Однак ситуація змінюється разом із розвитком медицини пробіотиків.

Створення симбіотичних мультипробіотиків – це революційний крок, спрямований на підвищення якості життя людини

Ми живемо у світі невидимих мікробів, які оточують нас, живуть усередині нас і без яких життя на Землі неможливе. Нормальну мікрофлору людини вважають ще одним органом, що у вигляді біологічно активної плівки обволікає слизові оболонки порожнистих органів і шкіру людини. Покриваючи щільним  шаром шкіру й епітелій порожнистих органів, колонізованих мікрофлорою, біоплівка є потужним бар’єром для хвороботворних мікробів, тому що перешкоджає їх прикріпленню і проходженню у внутрішнє середовище організму людини. Цей специфічний додатковий орган живить, очищає й захищає наш організм.