Пребіотики – це компоненти їжі, які не перетравлюються та не засвоюються у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, а ферментуються мікрофлорою товстого кишечника людини
Основне завдання пребіотиків – стимулювати розмноження пробіотичної мікрофлори та забезпечувати її життєдіяльність.
Але користь не лише в цьому. При переробці пребіотичних волокон у кишечнику утворюються жирні кислоти, які виконують велику кількість корисних функцій:
- значно знижують підвищену кислотність у шлунку та кишечнику;
- допомагають зміцнити щільність стінок кишечника;
- прискорюють розпад жирів і простих цукрів, що надходять в організм;
- стають профілактикою розвитку захворювань кишківника.
За допомогою пробіотиків ми отримуємо безліч корисних речовин із рослинної їжі: вітаміни, залізо, цинк, калій, кальцій та багато інших.
Під час лікування інфекційних захворювань антибіотиками мікрофлора піддається їх агресивній дії, десятки та сотні мільйонів бактерій гинуть. Щоб швидко відновити їх кількість, необхідно:
- Використовувати пробіотики – спеціальні препарати з живими бактеріями.
- Вживати пребіотики – продукти, багаті на харчові субстрати для пробіотичних бактерій.
НВК «О.Д. Пролісок» пропонує ефективні пробіотики для усунення негативних наслідків прийому антибіотиків. Нижче Ви дізнаєтеся, які пребіотики та пробіотики пити після антибіотиків, і як запобігти дисбактеріозу у більшості випадків.
Навіщо потрібні пребіотики після прийому антибіотиків?
Під час прийому антибіотиків в організмі людини гинуть не тільки хвороботворні, а й корисні бактерії, що забезпечують перебіг дуже важливих процесів у нашому організмі.
Дефіцит фізіологічних бактерій та переважання патогенної флори в організмі називається дисбіозом (дисбактеріозом). Такий стан викликає дуже неприємні симптоми, а за тривалого перебігу може спровокувати серйозні ускладнення і навіть хронічні захворювання.
При лікуванні антибіотиками дуже важливо дотримуватися правильної дієти з високим вмістом пребіотиків – рослинної їжі для бактерій.
Які корисні ефекти пребіотиків можна відзначити?
- Стимулювання перистальтики;
- Поповнення дефіциту мікроелементів та вітамінів;
- Підтримка рівня корисних бактерій;
- Боротьба з метеоризмом тощо.
Які пребіотики пити після антибіотиків?
Сучасні знання про пребіотики, отримані вченими Національного інституту мікробіології та вірусології НАН України, а також дані зарубіжних досліджень доводять:
- Пребіотики – незамінний компонент боротьби з дисбіозом під час та після лікування антибіотиками;
- Комбінація пребіотик+пробіотик значно підвищує ефективність профілактики та лікування;
- Пребіотики та пробіотики краще застосовувати з 1-го дня лікування антимікробними препаратами та продовжувати не менше 7-14 днів після закінчення курсу.
Для запобігання дисбіотичних змін в організмі рекомендується починати прийом пробіотика з 1 дня антибіотикотерапії, дотримуючись тимчасового інтервалу між прийомами антибіотика та пробіотика не менше 3 годин і продовжувати його не менше 7-14 днів після закінчення курсу.
Якщо Ви приймаєте пребіотики у вигляді спеціалізованих препаратів з харчовими субстратами, приймати їх потрібно паралельно з пробіотиками. Якщо Ви як пребіотики використовуєте харчові продукти вибірково стимулюючі ріст і активність нормальної мікрофлори кишечника, то рекомендуємо дотримуватися такого харчування постійно.
У дітей ризик дисбіозу завжди вищий через недосконалість ШКТ та імунної системи, застосування пребіотиків та пробіотиків рекомендовано у всіх випадках лікування антибіотиками.
Під час та після лікування антибіотиками слід застосовувати пробіотики та натуральні пребіотики або спеціалізовані препарати з харчовими субстратами для бактерій.
Бажаєте отримати консультацію щодо профілактики дисбіозу? Передзвоніть мені спеціалістом НВК ТМ «О.Д.Пролісок» по телефону або в офісі у Києві.
Найкращі пребіотики при прийомі антибіотиків
Які пребіотики при прийомі антибіотиків краще? Серед натуральних продуктів знайдуться оптимальні варіанти для кожного:
- Злакові;
- Овочі та фрукти;
- Зелень;
- Боби;
- Квашена капуста;
- Цикорій;
- Топінамбур та багато інших продуктів.
Щоб завжди підтримувати свою мікрофлору у балансі, рекомендуємо ознайомитись із науковою програмою НВК ТМ «О.Д. Пролісок» – «Трьохетапна система оздоровлення мікробіома».
Пробіотики до пребіотиків СИМБІТЕР® та АПІБАКТ®
Препарати СИМБІТЕР® та АПІБАКТ® – найкращі мультипробіотики в Україні. Майже 30 років досвіду у сфері оздоровлення мікробіома допомогли нашим фахівцям створити унікальні препарати, які за короткий термін дозволяють позбавити людину симптомів дисбіозу будь-якого ступеня тяжкості. СИМБІТЕР® та АПІБАКТ® довели свою ефективність навіть на фоні прийому найсильніших антибіотиків, та офіційно дозволені для застосування для дітей різного віку, а також для дорослих.
Купити кращі пробіотики СИМБІТЕР® та АПІБАКТ®, функціональне харчування, сорбенти та іншу продукцію НВК «О.Д. Пролісок» Ви можете онлайн на сайті або оформити замовлення за телефоном у менеджера. Ми виконуємо доставку товарів по Києву та Київській області. В інших регіонах України придбати пребіотики та пробіотики можна у пунктах реалізації.
Часто задавані питання про пребіотики після антибіотиків:
✅ Пребіотики та пробіотики – яка різниця?
Основне завдання пребіотиків – стимулювати розмноження пробіотичної мікрофлори та забезпечувати її життєдіяльність.