Пребіотики після антибіотиків

пребиотики после антибиотиков

Пребіотики – це компоненти їжі, які не перетравлюються та не засвоюються у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, а ферментуються мікрофлорою товстого кишечника людини

Основне завдання пребіотиків – стимулювати розмноження пробіотичної мікрофлори та забезпечувати її життєдіяльність.

Але користь не лише в цьому. При переробці пребіотичних волокон у кишечнику утворюються жирні кислоти, які виконують велику кількість корисних функцій:

 • значно знижують підвищену кислотність у шлунку та кишечнику;
 • допомагають зміцнити щільність стінок кишечника;
 • прискорюють розпад жирів і простих цукрів, що надходять в організм;
 • стають профілактикою розвитку захворювань кишківника.

За допомогою пробіотиків ми отримуємо безліч корисних речовин із рослинної їжі: вітаміни, залізо, цинк, калій, кальцій та багато інших.

Під час лікування інфекційних захворювань антибіотиками мікрофлора піддається їх агресивній дії, десятки та сотні мільйонів бактерій гинуть. Щоб швидко відновити їх кількість, необхідно:

 • Використовувати пробіотики – спеціальні препарати з живими бактеріями.
 • Вживати пребіотики – продукти, багаті на харчові субстрати для пробіотичних бактерій.

НВК «О.Д. Пролісок» пропонує ефективні пробіотики для усунення негативних наслідків прийому антибіотиків. Нижче Ви дізнаєтеся, які пребіотики та пробіотики пити після антибіотиків, і як запобігти дисбактеріозу у більшості випадків.

пребиотики при приеме антибиотиков

Навіщо потрібні пребіотики після прийому антибіотиків?

Під час прийому антибіотиків в організмі людини гинуть не тільки хвороботворні, а й корисні бактерії, що забезпечують перебіг дуже важливих процесів у нашому організмі.

Дефіцит фізіологічних бактерій та переважання патогенної флори в організмі називається дисбіозом (дисбактеріозом). Такий стан викликає дуже неприємні симптоми, а за тривалого перебігу може спровокувати серйозні ускладнення і навіть хронічні захворювання.

При лікуванні антибіотиками дуже важливо дотримуватися правильної дієти з високим вмістом пребіотиків – рослинної їжі для бактерій.

Які корисні ефекти пребіотиків можна відзначити?

 • Стимулювання перистальтики;
 • Поповнення дефіциту мікроелементів та вітамінів;
 • Підтримка рівня корисних бактерій;
 • Боротьба з метеоризмом тощо.

Які пребіотики пити після антибіотиків?

Сучасні знання про пребіотики, отримані вченими Національного інституту мікробіології та вірусології НАН України, а також дані зарубіжних досліджень доводять:

 • Пребіотики – незамінний компонент боротьби з дисбіозом під час та після лікування антибіотиками;
 • Комбінація пребіотик+пробіотик значно підвищує ефективність профілактики та лікування;
 • Пребіотики та пробіотики краще застосовувати з 1-го дня лікування антимікробними препаратами та продовжувати не менше 7-14 днів після закінчення курсу.

Для запобігання дисбіотичних змін в організмі рекомендується починати прийом пробіотика з 1 дня антибіотикотерапії, дотримуючись тимчасового інтервалу між прийомами антибіотика та пробіотика не менше 3 годин і продовжувати його не менше 7-14 днів після закінчення курсу.
Якщо Ви приймаєте пребіотики у вигляді спеціалізованих препаратів з харчовими субстратами, приймати їх потрібно паралельно з пробіотиками. Якщо Ви як пребіотики використовуєте харчові продукти вибірково стимулюючі ріст і активність нормальної мікрофлори кишечника, то рекомендуємо дотримуватися такого харчування постійно.

лучшие пребиотики при приеме антибиотиков

У дітей ризик дисбіозу завжди вищий через недосконалість ШКТ та імунної системи, застосування пребіотиків та пробіотиків рекомендовано у всіх випадках лікування антибіотиками.

Під час та після лікування антибіотиками слід застосовувати пробіотики та натуральні пребіотики або спеціалізовані препарати з харчовими субстратами для бактерій.

Бажаєте отримати консультацію щодо профілактики дисбіозу? Передзвоніть мені спеціалістом НВК ТМ «О.Д.Пролісок» по телефону або в офісі у Києві.

Найкращі пребіотики при прийомі антибіотиків

Які пребіотики при прийомі антибіотиків краще? Серед натуральних продуктів знайдуться оптимальні варіанти для кожного:

 • Злакові;
 • Овочі та фрукти;
 • Зелень;
 • Боби;
 • Квашена капуста;
 • Цикорій;
 • Топінамбур та багато інших продуктів.

Щоб завжди підтримувати свою мікрофлору у балансі, рекомендуємо ознайомитись із науковою програмою НВК ТМ «О.Д. Пролісок» – «Трьохетапна система оздоровлення мікробіома».

какие пребиотики пить после антибиотиков

Пробіотики до пребіотиків СИМБІТЕР® та АПІБАКТ®

Препарати СИМБІТЕР® та АПІБАКТ® – найкращі мультипробіотики в Україні. Майже 30 років досвіду у сфері оздоровлення мікробіома допомогли нашим фахівцям створити унікальні препарати, які за короткий термін дозволяють позбавити людину симптомів дисбіозу будь-якого ступеня тяжкості. СИМБІТЕР® та АПІБАКТ® довели свою ефективність навіть на фоні прийому найсильніших антибіотиків, та офіційно дозволені для застосування для дітей різного віку, а також для дорослих.

Купити кращі пробіотики СИМБІТЕР® та АПІБАКТ®, функціональне харчування, сорбенти та іншу продукцію НВК «О.Д. Пролісок» Ви можете онлайн на сайті або оформити замовлення за телефоном у менеджера. Ми виконуємо доставку товарів по Києву та Київській області. В інших регіонах України придбати пребіотики та пробіотики можна у пунктах реалізації.

Часто задавані питання про пребіотики після антибіотиків:

✅ Пребіотики та пробіотики – яка різниця?

Пробіотиками ВООЗ називає живі мікроорганізми, застосування яких у адекватних кількостях має оздоровчий ефект на організм людини. Пребіотики – це компоненти їжі, які не перетравлюються та не засвоюються у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, а використовуються мікрофлорою товстого кишечника людини.
Основне завдання пребіотиків – стимулювати розмноження пробіотичної мікрофлори та забезпечувати її життєдіяльність.

✅ Що краще, пробіотики чи пребіотики після антибіотиків?

Найраціональніше поєднувати пробіотики і пребіотики після прийому антимікробних засобів. Це значно посилить пробіотичний ефект і дозволить здебільшого уникнути дисбіозу.

✅ Який найкращий натуральний пребіотик?

Найкращі пребіотики при прийомі антибіотиків – це: банани, полуниця, спаржа, зелень, яблука, цикорій, злакові каші, топінамбур.

✅ Як довго потрібно вживати пребіотики після прийому антибіотиків?

Якщо Ви приймаєте пребіотики у вигляді спеціалізованих препаратів з харчовими субстратами, приймати їх потрібно паралельно з пробіотиками. Якщо Ви як пребіотики використовуєте харчові продукти вибірково стимулюючі ріст і активність нормальної мікрофлори кишечника, то рекомендуємо дотримуватися такої дієти постійно.

✅ Чи є сенс приймати пребіотики та пробіотики під час антибіотиків?

Так, під час прийому антибіотиків рекомендується застосовувати пребіотики з пробіотиками. Дізнайтеся, як правильно приймати пребіотики та пробіотики у спеціаліста НВК «О.Д. Пролісок» у телефонному режимі або в офісі компанії (Київ, Київська область)