Трьохетапна система оздоровлення мікробіома

Сьогодні переконливо доведена дуже важлива роль мікробіому (симбіотичної мікрофлори) людини в підтримці її здоров'я. Цей специфічний орган, що складається з сотень трильйонів мікробних клітин, виконує колосальну кількість функцій, необхідних для нормальної життєдіяльності людини і підтримки гомеостазу його організму. Тому попередження порушення мікробіому є одним з актуальних питань сучасної медицини, оскільки дозволяє значно знизити безліч захворювань, асоційованих з порушеннями в системі мікробів-симбіонтів. Багаторічна робота, проведена українськими вченими в галузі створення засобів підтримки і відновлення мікробіому людини та методів їх ефективного застосування, дозволила розробити трьохетапну систему оздоровлення для осіб різного віку і стану здоров'я. Розроблена оздоровча програма заснована на використанні мультипробіотиків серії «Симбітер®» і ентеросорбентів «Симбіогель®», які пройшли масштабні медичні дослідження, що довели їх високу ефективність. У міру розширення асортименту засобів пробіотичної серії і вивчення їх ефективності, система оздоровлення постійно вдосконалюється. Новітній її варіант представлений нижче. Широке впровадження оздоровчої програми дозволить поліпшити здоров'я дітей і дорослих, знизити рівень захворюваності, зменшити тяжкість хвороб і ризик ускладнень, скоротити споживання антибіотиків та інших сильнодіючих і небезпечних медикаментозних засобів, обмежити поширення резистентних до лікарських препаратів патогенних мікробів.

Діти з першого дня життя до шести місяців

У цей період життя проходить активне формування мікробіому та імунної системи у дитини, і від успішності цього процесу залежить її здоров'я, фізичний і психічний розвиток в подальшому. Для оптимізації становлення у малюка здорового мікробіому доцільний прийом мультипробіотика «Симбітер® ацидофільний» по одній дозі в день протягом шести місяців, які розбиваються на три етапи тривалістю 1 місяць 20 днів з перервою між кожним наступним етапом 10 днів. Постійне надходження в травний тракт дитини доброзичливих бактерій створюватиме сприятливі умови для зростання і закріплення отриманої від матері корисної мікрофлори та перешкоджатиме розростанню популяцій шкідливих мікроорганізмів і їх впровадженню до складу мікробіома.

Діти віком від шести місяців до трьох років

У даному віці продовжується формування мікробіому та системи імунного захисту, і цей дуже крихкий процес легко піддається цілому ряду несприятливих впливів. Зокрема, організм дитини змушений взаємодіяти з величезною кількістю мікробів зовнішнього середовища. Мікробіом, що формується, також дуже чутливий до зміни раціону харчування при введенні прикорму, надмірного використання засобів гігієни, ліків та ін. Тому захист організму дитини та її мікробіому від руйнівних впливів в цей період життя вкрай важливий. Оздоровча програма для дітей даної вікової групи складається з трьох етапів:
1-й етап полягає в оздоровленні травного тракту і підготовці його для ефективного виконання своїх функцій мультипробіотиками. З цією метою використовують ентеросорбенти «Симбіогель®-Д» або «Симбіогель®-Д омега» по одній дозі 1-2 рази на день протягом 10 діб. Для дітей, схильних до алергії і частих інфекційно-запальних захворювань, кращим є вибір «Симбіогель®-Д омега». При схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається через 1 годину після вечері або перед сном.
2-й етап заснований на використанні дитячої формули мультипробіотиків «Симбітер® форте» по одній дозі в день протягом одного місяця, потім використовується «Симбітер® ацидофільний» по одній дозі в день протягом двох місяців.
3-й етап закріплює ефект і передбачає прийом кисломолочного продукту «Симбівіт®» (з 8-місячного віку). Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для дітей, схильних до діареї. При закрепах більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Дітям до 12 місяців рекомендується використовувати по 100-150 мл продукту в день; дітям віком від 1 до 3 років - по 150-200 мл продукту в день протягом 30 днів. Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту дитячого харчування (дитячого кефіру, дитячого йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Загальна тривалість - 1 рік. Кисломолочний продукт «Симбівіт®» можна використовувати постійно як оздоровчий компонент щоденного раціону харчування.

Діти від 3-х до 12 років

Система оздоровлення для дітей цієї вікової групи складається з наступних трьох етапів:
1-й етап - прийом ентеросорбентів «Симбіогель®» або «Симбіогель® омега» по одній дозі 2 рази на день протягом 10 діб. При схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається через 1 годину після вечері або перед сном.
2-й етап - прийом мультипробіотиків «Симбітер® форте» (будь-який з 4-х видів або по черзі) по 1-2 дози на день протягом 1 місяця, потім доцільний перехід на прийом мультипробіотиків «Симбітер® ацидофільний концентрований» по одній дозі в день протягом 2-х місяців.
3-й етап - кисломолочний продукт «Симбівіт®», 200-500 мл в день в 2-3 прийоми протягом 30 днів. Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер® ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для дітей з частими епізодами кишкових розладів з симптомом діареї. При закрепах більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту (ряженки, йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Загальна тривалість - 1 рік.
Кисломолочний продукт «Симбівіт®» можна використовувати постійно як компонент щоденного раціону харчування.

Хлопчики старше 12 років і чоловіки віком від 18 до 30 років

Це вік найбільш високої активності, який часто супроводжується підвищеними фізичними, розумовими та психо-емоційними навантаженнями. Крім того, в цьому віці багато осіб знайомляться з шкідливими звичками, не замислюються про здорове харчування та повноцінний відпочинок і не усвідомлюють, що все це призводить до ослаблення мікробіому та інших захисних функцій організму, розвитку і накопиченню хронічних хвороб, які неминуче виявляться в подальшому. Зокрема, страждає репродуктивне здоров'я молодих людей, яке у великій мірі пов'язано зі станом мікробіому. Адже сьогодні багато молодих сімей стикаються з проблемами зачаття і виношування дитини. Тому використання трьохетапної оздоровчої програми молодими людьми дуже важливе для збереження власного здоров'я, а також здоров'я майбутніх дітей.
1-й етап - «Симбіогель®», «Симбіогель® омега» або «Симбіогель® з прополісом» по 1 дозі 2-3 рази на день протягом 10 діб. Вибір виду «Симбіогеля» залежить від стану здоров'я. При наявності хронічної патології травної та серцево-судинної системи, захворюваннях запального характеру, алергії доцільно використовувати «Симбіогель® омега». «Симбіогель® з прополісом» доцільний при схильності до респіраторних захворювань, а також при стоматологічних проблемах (за відсутності алергії на продукти бджільництва). При схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається через 1 годину після вечері або перед сном.
2-й етап складається з прийому мультипробіотиків «Симбітер® форте» (будь-який з 4-х видів або по черзі) по 1-2 дози в день протягом 1 місяця. Потім раціональний перехід на прийом мультипробіотиків «Симбітер® ацидофільний концентрований» або «Апібакт®» по 1-2 дози на день протягом 2-х місяців.
3-й етап - кисломолочний продукт «Симбівіт®», 300-600 мл на день протягом 30 днів. Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер® ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для осіб з частими епізодами кишкових розладів з симптомом діареї. При закрепах, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкових хворобах шлунку та 12-палої кишки більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту (ряженки, йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Загальна тривалість - 1 рік.
Кисломолочний продукт «Симбівіт®» можна використовувати постійно як компонент щоденного раціону харчування.

Дівчатка старше 12 років і жінки віком від 18 до 30 років

Дуже важливе значення має використання оздоровчої програми для дівчаток пубертатного віку і молодих жінок. Крім небезпеки раннього формування хронічних захворювань, порушений мікробіом може привести до жіночого безпліддя, підвищеної захворюваності як жінок, так і їх дітей.
На 1-му етапі оздоровчої програми рекомендується прийом ентеросорбентів «Симбіогель®» або «Симбіогель® омега» по 1 дозі 2-3 рази на день протягом 10 діб. При наявності хронічної патології травної та серцево-судинної системи, захворюваннях запального характеру, алергії доцільно використовувати «Симбіогель® омега». При схильності до інфекцій сечостатевої системи, а також при стоматологічних проблемах можна використовувати «Симбіогель® з прополісом» (за відсутності алергії на продукти бджільництва). При схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається через 1 годину після вечері або перед сном.
2-й етап - «Симбітер® форте» (будь-який з 4-х видів або по черзі) по 1-2 дози в день протягом 1 місяця, потім «Симбітер® ацидофільний концентрований» (можна замінити на «Симбітер®-М концентрований», «Симбітер® -2» або використовувати по черзі короткими курсами) по 1-2 дози на день - 3 місяці.
3-й етап - кисломолочний продукт «Симбівіт®», 300-600 мл на день протягом 30 днів. Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер® ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для осіб з частими епізодами кишкових розладів з симптомом діареї. При закрепах, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкових хворобах шлунку та 12-палої кишки більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту (ряженки, йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Загальна тривалість - 1 рік.
Кисломолочний продукт «Симбівіт®» можна використовувати постійно як компонент щоденного раціону харчування.

Під час планування вагітності

Планування вагітності є надзвичайно відповідальним моментом, що визначає, як протікання вагітності, так і здоров'я майбутньої дитини. Саме під час вагітності починає формуватися мікробіом дитини, і його основу складають мікроорганізми, що переважають в складі мікробіому матері, причому не тільки мікробіому кишечника, але також мікробіому ротової порожнини, сечостатевої системи, шкіри. Тому подружня пара, крім проведення інших заходів щодо забезпечення нормального протікання вагітності, повинна подбати про оздоровлення своєї мікрофлори за рахунок використання трьохетапної системи. Використання системи значно підвищить ефективність зачаття, а також буде сприяти нормальному протіканню вагітності. Приступати до оздоровлення мікробіому слід не пізніше, ніж за 3 місяці до зачаття.
1 етап - прийом ентеросорбенту «Симбіогель®» або «Симбіогель® омега» 2-3 рази в день по 1 дозі протягом 10 днів; при схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається через 1 годину після вечері або перед сном.
2 етап - «Симбітер® форте» (будь-який з 4-х видів або по черзі) по 1-2 дози в день протягом 1 місяця, потім «Симбітер® ацидофільний концентрований» або «Симбітер®-2» (можна використовувати по черзі) по 1-2 дози в день - 3 місяці.
3 етап - кисломолочний продукт «Симбівіт®», 300-600 мл на день протягом 30 днів. Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер® ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для осіб з частими епізодами кишкових розладів з симптомом діареї. При закрепах, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкових хворобах шлунку та 12-палої кишки більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту (ряженки, йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Оздоровлення доцільно проводити весь період вагітності і грудного вигодовування дитини.
Кисломолочний продукт «Симбівіт®» можна використовувати постійно як компонент щоденного раціону харчування.

Жінки в період вагітності

Повноцінний мікробіом в період вагітності грає найважливішу роль в підтримці здоров'я жінки і сприяє народженню здорової дитини. Багатьма дослідженнями встановлено, що порушений мікробіом вагітних не тільки перешкоджає нормальному протіканню вагітності та пологів, а й є важливим фактором ризику розвитку у дітей метаболічних порушень, зокрема ожиріння, а також ряду інших серйозних проблем зі здоров'ям. Тому використання трьохетапної оздоровчої програми під час вагітності має особливе значення.
На 1 етапі рекомендується прийом ентеросорбенту «Симбіогель® омега» 2-3 рази в день по 1 дозі протягом 10 днів; при схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається через 1 годину після вечері або перед сном.
«Симбіогель® з прополісом» доцільно використовувати для полоскання ротової порожнини (для приготування розчину для полоскання 1 дозу (10 мл) препарату розводять в 1 склянці кип'яченої води, охолодженої до температури 37-40оС). Використовують після чищення зубів вранці та ввечері.
2 етап заснований на прийомі мультипробіотиків «Симбітер® форте» по 1-2 дози в день протягом 1 місяця з наступним переходом на «Симбітер® ацидофільний концентрований» або «Симбітер®-2» 1-2 рази в день протягом 30 днів.
3 етап - введення в раціон харчування кисломолочного продукту «Симбівіт®» по 300-600 мл на день протягом не менше 30 днів, бажано весь період вагітності. Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер® ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для осіб з частими епізодами кишкових розладів з симптомом діареї. При закрепах, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкових хворобах шлунку та 12-палої кишки більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту (ряженки, йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Загальна тривалість - весь період вагітності і не менше 6 місяців після народження дитини.

Матері, що годують

Доведено, що стан мікробіому впливає на процес лактації, зокрема на кількість і якість грудного молока. У складі грудного молока, крім цінних поживних і імунних сполук, міститься унікальне співтовариство мікроорганізмів, які грають дуже важливу роль у формуванні мікробіому малюка. Таким чином, грудне вигодовування дитини має для її здоров'я в цілому і формування її мікробної системи зокрема, не менш важливе значення, ніж природні пологи. Тому жінкам, що годують доцільно для забезпечення нормальної лактації використовувати трьохетапну систему оздоровлення.
1 етап - «Симбіогель®» 2-3 рази в день по 1 дозі через 1-2 години після годування дитини протягом 10 днів; при схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається на ніч.
2 етап - «Симбітер® форте» по 1-2 дози в день протягом 1 місяця, потім - «Симбітер ацидофільний концентрований», 1-2 рази на день (бажано за 30-60 хвилин до початку годування) протягом 30 днів.
3 етап - кисломолочний продукт «Симбівіт®», 400-500 мл в день в 2-3 прийоми протягом 30 днів. Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер® ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для осіб з частими епізодами кишкових розладів з симптомом діареї. При закрепах, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкових хворобах шлунку та 12-палої кишки більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту (ряженки, йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Загальна тривалість - весь період годування і не менше 3 місяців після повного переводу дитини на «дорослу» їжу.

Особи віком від 30 до 60 років

Молоді люди, як правило, дуже мало уваги приділяють своєму здоров'ю. Це призводить до того, що після досягнення 30-річного віку більшість чоловіків і жінок вже мають ослаблений імунітет і хронічні захворювання, багато з яких обумовлені змінами в мікробіомі. Адже до цього віку багато хто вже неодноразово зазнали негативних впливів медикаментозного лікування, встигли відчути наслідки несприятливої екології, захоплювалися шкідливими звичками і нераціонально харчувалися, використовували недостатньо якісні гігієнічні та косметичні засоби, змінювали географію місцеперебування та ін. Саме тому всім особам, які досягли 30-річного віку, дуже корисні курси оздоровлення мікробіому. Вони дозволять попередити багато проблем зі здоров'ям, які молодшають з кожним роком.
1 етап - «Симбіогель®» (можна будь-який вид «Симбіогелю®» в залежності від наявності хронічної патології, рекомендації в інструкції) 3 рази в день по 1 дозі протягом 10-15 днів; при схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається через 1 годину після вечері або перед сном.
Корисно «Симбіогель® з прополісом» додатково використовувати для полоскання ротової порожнини (під час приготування розчину для полоскання 1 дозу препарату розводять в 1 склянці кип'яченої води, охолодженої до температури 37-40оС). Використовують після чищення зубів вранці і/або ввечері курсами тривалістю не менше 10 діб на місяць.
2 етап - «Симбітер® форте» по 1-2 дози в день протягом 1 місяця.
Далі - «Симбітер® концентрований», або «Апібакт®», або «Симбітер®-М концентрований» 1-2 рази в день по 1 дозі протягом 2-х місяців.
3 етап - кисломолочний продукт «Симбівіт®», 300-600 мл на день протягом 30 днів. Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер® ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для осіб з частими епізодами кишкових розладів з симптомом діареї. При закрепах, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкових хворобах шлунку та 12-палої кишки більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту (ряженки, йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Загальна тривалість - 1 рік.
Кисломолочний продукт «Симбівіт®» можна використовувати постійно як компонент щоденного раціону харчування.

Особи старше 60 років

Сьогодні в усьому світі набувають все більшого значення дослідження в області продовження здорового життя людини та поліпшення якості життя людей похилого віку. У осіб похилого віку відбувається своєрідне концентрування хвороб, відзначається множинність патологічних процесів. При цьому старіючий організм, який характеризується ослабленою імунною системою, має менший супротив захворюванням. Зміна в літньому віці способу життя, дієти і більш часте використання лікарських препаратів призводить до суттєвих порушень у складі і функціональній активності мікробіому. Разом з тим, підтримку мікробіома в старості фахівці розглядають як ще один шлях до збільшення тривалості життя і поліпшення самопочуття в похилому та старчому віці. Тому використання системи оздоровлення мікробіому літніми людьми має величезне значення для попередження ризику багатьох вікових захворювань і поліпшення якості життя.
1 етап - «Симбіогель® омега» 2-3 рази в день по 1 дозі протягом 10 днів; при схильності до закрепів добова доза, розведена у склянці теплої води, приймається через 1 годину після вечері або перед сном.
2 етап - «Симбітер® форте» по 1-2 дози в день протягом 1 місяця, потім - «Симбітер® ацидофільний концентрований» 1-2 рази в день по 1 дозі протягом 2-х місяців.
3 етап - кисломолочний продукт «Симбівіт®», 400-600 мл на день протягом 30 днів. Продукт можна придбати в торгівельній мережі або приготувати в домашніх умовах з використанням спеціальної закваски (закваска для кисломолочного продукту «Симбівіт®»). Для приготування продукту можливо також використовувати в якості закваски мультипробіотик «Симбітер® ацидофільний». Такий продукт має більш кислий смак, він особливо корисний для осіб з частими епізодами кишкових розладів з симптомом діареї. При закрепах, гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразкових хворобах шлунку та 12-палої кишки більш доцільно використовувати закваску для кисломолочного продукту «Симбівіт®». Допускається замість приготування продукту додавати 1 дозу (10 мл) закваски або мультипробіотика «Симбітер ацидофільний» до 200 мл будь-якого кисломолочного продукту (ряженки, йогурту та ін.).
Потім цикл повторюється. Загальна тривалість - 2 роки.
Кисломолочний продукт «Симбівіт®» можна використовувати постійно як компонент щоденного раціону харчування.

bool(false) NULL