Про мікробіом людського організму, бактерії і мікроорганізми, що його населяють сьогодні відомо багато. Наші мікроскопічні «помічники» населяють шлунково-кишковий тракт, шкіру та слизові оболонки, виконуючи велику кількість важливих функцій. Насамперед, фізіологічні бактерії захищають людину від впливу зовнішніх та внутрішніх агресивних факторів: інфекційних агентів, токсинів, канцерогенів, алергенів. Крім того, флора бере активну участь у травленні, синтезі ферментів вітамінів, мікро і макроелементів та інших процесах.
Дисбіоз (disbakterioz)
Дисбактеріоз (disbakterioz) – це небезпечний для здоров’я стан, при якому зменшується кількість корисних бактерій, збільшується кількість хвороботворної флори, що спричиняє неприємні симптоми, порушення функції шлунково-кишкового тракту та інших органів. Дисбактеріоз – застарілий термін, що означає зміни у складі лише бактеріальної складової мікрофлори людини. Дисбіоз – порушення складу та функцій всіх представників нормальної мікрофлори. Пробіотики при дисбактеріозі – це можливість швидко та ефективно відновити пробіотичну флору, нормалізувати функцію кишечника та зміцнити імунну систему.
Вчені не вважають дисбіоз самостійним захворюванням, це завжди результат зміни способу життя, раціону харчування, прийому лікарських засобів, прояву ШКТ, печінки, підшлункової залози тощо.
Раніше виділяли дисбактеріоз кишечника, вагінальний дисбактеріоз та інші варіанти патології. Сьогодні ж наука схиляється до того, що дисбіоз зачіпає весь організм і його не можна розділяти по системах органів.
До основних причин дисбактеріозу відносять:
- Прийом антибіотиків
- Нестача пребіотиків у раціоні (кисломолочна їжа, злаки, овочі, фрукти тощо);
- Гострі та хронічні захворювання ШКТ, сечостатевої системи;
- Інфекційні захворювання;
- Погану гігієну;
- Часту зміну партнерів.
Симптоми та ознаки дисбактеріозу
Симптоми дисбактеріозу:
- Падіння імунітету через часті застуди;
- Запор або діарея;
- Дискомфорт та біль у животі;
- Здуття живота;
- Нудота;
- Блювання (не завжди);
- Поява грибкових інфекцій на слизових шлунково-кишкового тракту та статевої системи;
- Рідше – шкірний висип, неврологічні порушення.
Лікування дисбактеріозу
Під час лікування дисбіозу ми рекомендуємо системний підхід.
- Почніть прийом пробіотиків – пробіотики при дисбактеріозі – це основа всієї терапії;
- Позбавтеся фактора, який провокує дисбіоз (неправильне харчування, недостатня гігієна, незахищені статеві акти);
- Оптимізуйте раціон харчування – вживайте природні пребіотики: овочі, фрукти, закваска, йогурти, кефір, зелень;
- Не ігноруйте проблеми зі здоров’ям – при виявленні захворювань кишківника, травних залоз, сечостатевої системи, своєчасно пройдіть лікування.
Пробіотики при дисбактеріозі – що потрібно знати?
Лікування дисбактеріозу насамперед спрямоване на відновлення кількості пробіотичних мікроорганізмів в кишечнику, де флора виконує 90% всіх функцій. З цією метою рекомендується вживати мультипробіотики з першого дня хвороби та не менше 3-х тижнів.
Які бактерії потрібні при дисбактеріозі?
- Лактобактерії;
- Біфідобактерії;
- Оцтовокислі бактерії;
- Пропіоновокислі бактерії;
- Стрептококи.
Як вибрати найкращий препарат від дисбактеріозу?
Щоб вибрати найкращий препарат від дисбактеріозу, зверніть увагу на кілька важливих параметрів препарату.
- Склад – які пробіотичні бактерії містяться у препараті;
- Форма випуску – рідка (живі бактерії) або леофільно висушені клітини. Але іноді рідкі пробіотики являють собою суспензію висушених клітин у будь-якому рідкому середовищі, наприклад, у рослинному маслі. Такі пробіотики зберігаються досить довго при кімнатній температурі. Вони, як і леофільно висушена флора, вимагають тривалого часу на активацію, що знижує їхню ефективність;
- Виробник – наскільки давно бренд на ринку, які відгуки про продукцію;
- Чи є доказ ефективності – на підставі рекомендацій визнаних наукових центрів.
Пробіотики від дисбактеріозу СИМБІТЕР® та АПІБАКТ®
Помітили ознаки дисбактеріозу у себе чи у дитини? НВК «О.Д. Пролісок» пропонує ефективні мультипробіотики з доведеною ефективністю, які застосовують в Україні вже понад 28 років!
Мультипробіотики СИМБІТЕР® та АПІБАКТ® сьогодні є препаратами №1 для профілактики та лікування дисбіозу у дітей та дорослих.
- Адаптований склад;
- Тільки біологічно активні бактерії;
- Зручна рідка форма;
- Флора стійка до агресивних харчових ферментів та соляної кислоти;
- Не викликають антибіотикорезистентності;
- Прості умови зберігання у холодильнику;
- Найкраще співвідношення ціни/якості на українському ринку.
Пробіотики при дисбактеріозі кишечника
Пробіотики при дисбактеріозі кишечника не просто відновлюють оптимальний склад флори, а й нормалізують перистальтику, утилізують токсини та шкідливі гази, сприяють всмоктуванню найважливіших метаболітів.
Серед великого списку препаратів НВК «О.Д.Пролісок» Ви можете підібрати необхідний варіант пробіотика для себе або дитини:
- СИМБІТЕР® ацидофільний;
- СИМБІТЕР®-М концентрований;
- СИМБІТЕР®-М дитячий;
- СИМБІТЕР® форте;
- АПІБАКТ з екстрактом прополісу.
Пробіотики при вагінальному дисбактеріозі
Вагінальний дисбіоз найчастіше проявляється у 2-х формах:
- Бактеріальний вагіноз (збільшення кількості патогенних бактерій у піхві);
- Кандидозний вагініт (розмноження грибків Candida albicans).
Для лікування дисбактеріозу у жінок ми розробили спеціальний мультипробіотик СИМБІТЕР®-2, у складі якого є всі необхідні пробіотичні мікроорганізми для повноцінного відновлення мікробіому жінки. СИМБІТЕР®-2 можна застосовувати під час вагітності та лактації, він також допомагає зміцнити імунну систему малюка під час годування груддю.
Знаходитесь у виборі пробіотика для лікування дисбіозу? Напишіть нам прямо на сайті або зв’яжіться зі спеціалістом НВК «О.Д. Пролісок» у телефонному режимі. Ми здійснюємо доставку препаратів по Києву та Київській області. Купити пробіотики в інших регіонах України Ви можете у офіційних представників НВК «О.Д. Пролісок», контакти яких можна знайти на нашому сайті.