Як використовувати вільний час на карантині з користю для зовнішності

girl_symbiter_forte

Цілодобове перебування в закритому приміщенні, сухе повітря, нестача кисню, весняний гіповітаміноз, тривале перебування перед моніторами комп’ютера з мобільним телефоном у руках, використання захисних масок при виході з будинку, неправильне харчування, гіподинамія, постійне відчуття тривоги, не кращим способом відбивається як на загальному стані організму, його імунітеті, так і на стані шкіри і волосся. Шкіра втрачає свою пружність, спостерігається сильна сухість, або, навпаки, посилення вироблення себуму з появою подразнень і акне, які в таких умовах довше заживають. Волосся тьмяніє, виглядає млявим, сильніше випадає.

Добре відомо, що здоров’я шкіри і волосся нерозривно пов’язане зі станом мікробіома (сукупності симбіотичних мікроорганізмів, що населяють слизові оболонки і шкіру людини). Здоровий мікробіом, тісно асоційований з імунною системою, вносить величезний внесок у забезпечення нормального функціонування всіх органів і тканин, у тому числі забезпечує здоров’я шкіри і волосся. Корисні мікроорганізми підтримують нормальну активність імунної системи, забезпечують поліпшення травлення, нормалізують метаболізм, підвищують захисні функції організму, стійкість до стресів, попереджають запальні процеси, покращують забезпечення різних органів і тканин вітамінами, незамінними амінокислотами, мінеральними сполуками та іншими важливими нутрієнтами, що підсилює стійкість до розвитку різних захворювань, прояв багатьох із яких супроводжується погіршенням стану шкіри і волосся.

При збалансованому мікробіомі шкірі властивий здоровий, сяючий вигляд, а зовнішні ознаки віку (зморшки, нерівність текстури шкіри, порушення пігментації) виражені помітно менше, ніж при порушеному балансі між окремими групами мікробів.

Тому сьогодні важливість оздоровлення мікробіома не викликає сумнівів. З цією метою використовують спеціальні препарати на основі цілющих мікроорганізмів — пробіотики. Пробіотики корисно використовувати не тільки в якості добавок до їжі, їх усе активніше використовують у косметології, наприклад у якості біологічно активних добавок у різні засоби по догляду за шкірою і волоссям. Так, сьогодні провідні світові косметологічні компанії випустили цілі серії пробіотичних засобів по догляду за шкірою і волоссям, які користуються великою популярністю серед багатьох клієнтів б’юті-індустрії.

Одночасне використання пробіотиків у якості харчових і косметологічних добавок може поліпшити загальний стан шкіри і волосся за рахунок нормалізації роботи сальних залоз, зміцнити захисні бар’єри шкіри, попереджаючи зростання шкідливих мікробів і розвиток запалень, вугрового висипу, екземи, себореї, алергічних проявів.

За рахунок активації синтезу колагену й еластину пробіотики покращують текстуру, тонус і пружність шкіри, освітлюють її. Вони надають ліфтинг-ефект, вирівнюють рельєф шкіри, нейтралізують вільні радикали, зменшують зморшки.

Під час вибору пробіотика з метою підтримки здоров’я шкіри і волосся слід звертати увагу на його склад: він повинен містити досить широкий комплекс найбільш корисних мікроорганізмів, біологічно активних метаболітів і, крім того складатися з виключно натуральних компонентів.

Сучасним поколінням ефективних пробіотиків для оздоровлення шкіри і волосся є мультипробіотики «Симбітер® форте злаковий» і «Симбітер® форте омега». Крім багатовидової асоціації активних благотворних бактерій, ці мультипробіотики містять зародки пшениці і стерильний гель глинистого мінералу (смектиту). Мультипробіотик «Симбітер® форте омега» додатково збагачений маслами льону й зародків пшениці, які є прекрасним джерелом омега-3-жирних кислот, відомих широким спектром оздоровчих властивостей.

Жирні кислоти (молочна, оцтова, пропіонова та ін.), які продукує мікрофлора мультипробіотиків, надають освітлюючий і розгладжуючий вплив на епідерміс шкіри, пригнічують шкідливі мікроорганізми, що викликають запальні процеси, а синтез вітамінів і полісахаридів забезпечує живлення шкіри цінними сполуками.

Зародки пшениці, що містять цінну композицію корисних сполук (вітамінів, амінокислот, поліненасичених жирних кислот, вуглеводів, антиоксидантів), являють собою унікальний природний еліксир здоров’я для шкіри і волосся, який вдало доповнює косметологічний ефект інших інгредієнтів.

Смектит, який входить до складу мультипробіотиків, є джерелом мінеральних сполук, необхідних для оздоровлення шкіри і волосся, сприяє зволоженню, живленню і зміцненню шкіри, забезпечує оптимальне протікання процесів її відновлення, нейтралізує шкідливий вплив вільних радикалів, очищає шкіру від токсинів. Здатність гелю смектиту активно адсорбувати віруси, актуальна з урахуванням неухильного збільшення частоти випадків косметологічних проблем, зумовлених вірусними інфекціями.

Комплексні пробіотики можна використовувати як готові маски для шкіри і волосся. або змішувати з іншими косметичними засобами (кремами для обличчя, тіла, рук, ніг, масками для обличчя та волосся та ін.). При самостійному використанні слід враховувати тип шкіри обличчя. У разі жирної або комбінованої шкіри обличчя, особливо схильної до вугрового висипу й запалень, доцільно попередньо нанести на обличчя ентеросорбент «Симбіогель®», через 15 хвилин змити теплою водою. «Симбіогель®» буде очищати шкіру від зайвого жиру, токсинів, відмерлих клітин епідермісу, регулювати роботу сальних і потових залоз. Він також знімає запалення й почервоніння шкіри, тонізує шкіру й підвищує її еластичність. Після цього слід нанести на 15–20 хвилин мультипробіотик «Симбітер® форте злаковий», також змити теплою водою.

Для власників сухої шкіри, схильної до лущення й подразнень, корисною буде маска на основі мультипробіотиків «Симбітер® форте омега», яка наноситься на очищену шкіру на 15–20 хвилин.

Регулярне використання пробіотичних масок (1–3 рази на тиждень) підвищує пружність і еластичність шкіри, зменшує запальні процеси, розгладжує дрібні зморшки, покращує колір обличчя.

Введення мультипробіотиків до складу масок для волосся й систематичне їх застосування дозволить зробити волосся густішим і більш слухняним, стоятиме на перешкоді утворенню лупи, розвитку грибкових захворювань шкіри голови.

Одночасне оздоровлення за допомогою мультипробіотиків мікробіома шкіри і травного тракту значно посилить ефективність косметологічних процедур, оскільки здоров’я шкірних покривів значною мірою залежно від стану внутрішніх органів.