Як допомогти літнім людям протистояти вірусним інфекціям

Пожилые люди в масках от короновируса

Як відомо, імунна система людини з віком слабшає, й організм стає більш сприйнятливим до інфекцій. Крім того, наявність у багатьох літніх людей хронічних захворювань часто служить причиною розвитку серйозних ускладнень інфекційної патології. Так чи інакше будь-який вірус найбільш агресивно атакує людей з ослабленим імунітетом. З цієї причини всі вірусні інфекції вкрай небезпечні для людей старшого віку, які нерідко страждають імунною недостатністю. Саме ця група населення виявилася більш сприйнятливою й до інфікування коронавірусом SARS-CoV–2, який додатково різко пригнічує імунітет, що призводить до частих ускладнень гострої респіраторної інфекції COVID-19 і супутніх захворювань. Дійсно, переважна більшість випадків ускладненої форми хвороби припадає на людей похилого віку, особливо, з тяжкими хронічними захворюваннями (серцево-судинними й онкологічними захворюваннями, діабетом, бронхіальною астмою та ін). У більшості випадків багато хворих помирають саме від загострення хронічної патології, яка провокується вірусною інфекцією. Тому підтримка в тонусі імунної системи є найважливішим заходом профілактики ускладнень інфекції. Застосування з цією метою препаратів із груп імуномодуляторів і імуностимуляторів не завжди результативно й безпечно, оскільки вони можуть руйнувати регуляторні зв’язку між окремими ланками імунітету й ще більше пригнічувати імунний захист. Очевидно, що критично важливим заходом профілактики захворювання COVID-19 є вакцинація. Роботи зі створення вакцин проти SARS-CoV–2 активно проводяться в низці провідних лабораторій світу, проте за часом можуть зайняти близько року.

Водночас добре відомо, що важливою складовою імунної системи, регулятором її формування, дозрівання й активності є мікробіом (симбіотична мікрофлора) людини. Тому в період масового зараження інфекцією дуже важливо зміцнювати власну дружню мікрофлору, що буде безпечним і ефективним заходом щодо підвищення природних захисних сил організму. Примітно, що, крім підтримки в тонусі імунної системи, оздоровлення мікробіома сприяє поліпшенню травних і метаболічних процесів в організмі, оптимізації функцій ендокринної та нервової систем, запобігаючи завдяки цьому ускладненню хронічної патології. Корисні мікроби, покриваючи щільним шаром слизові оболонки дихальної системи, ротоглотки, травного та урогенітального тракту, захищають внутрішнє середовище організму від проникнення шкідливих мікробів і з’єднань. Мікробом є важливим джерелом вітамінів, мінералів та інших цінних сполук, які додатково підвищують життєвий тонус організму. Оздоровлення мікробіома здійснює антистресовий ефект, що важливо в умовах підвищеної тривожності населення у зв’язку з пандемією.

Багато досліджень показали, що мікробіом уповільнює старіння й розвиток вікових хвороб, зокрема завдяки зниженню запальних процесів, у зв’язку з чим оздоровлення мікробіома відіграє колосальну роль у підтримці захисних сил організму літніх людей.

З метою оздоровлення мікробіома й підвищення захисних функцій організму дуже корисно регулярно, особливо, у періоди поширення вірусних інфекцій, проводити профілактичні курси прийому пробіотиків.

Численні клінічні дослідження показали сприятливий вплив на імунітет мультипробіотиків серії «Симбітер®». Зокрема, у період вірусних інфекцій корисний прийом мультипробіотиків серії «Симбітер® форте», які представляють собою унікальний комплекс живих активних пробіотичних бактерій, м’яко діючий ентеросорбент і біологічно цінні сполуки природного походження. Даний комплекс являє собою ефективний природний імуномодулятор, який активно й безпечно відновлює функції мікробіома й імунної системи загалом. Їх прийом посилює природний захист слизових оболонок, попереджає розвиток запальних процесів, підтримує нормальну активність імунної системи без прямого втручання в складний і дуже крихкий комплекс взаємопов’язаних імунних реакцій.