Як не набрати зайві кілограми під час карантину

женщина с лишним весом

У зв’язку з пандемією COVID-19 жителям багатьох країн, у тому числі й України, наполегливо рекомендується перебувати вдома. Однак майже два місяці карантину все сильніше позначаються не тільки на добробуті, а й на самопочутті українців. Гнітюче почуття тривоги, паніка, втома від обмежень, зниження темпу життя, розлади сну підвищують рівень гормону кортизолу, що може викликати розлади в різних системах організму. Перенапруження нервової системи багато хто намагається заглушити частими перекусами. Закупівля багатьма сім’ями великих запасів провізії й розташований поблизу холодильник вельми сприяє цьому. У результаті — зайві кілограми й зумовлені цим додаткові переживання, що негативно відбиваються на загальному стані. Неправильне харчування, низька фізична активність, стрес підвищують ризик не тільки надмірного набору ваги, але й розвитку серцево-судинних захворювань, метаболічних розладів, діабету та іншої серйозної патології.

У таких неординарних обставинах дієтологи переконливо рекомендують переглянути свій спосіб життя і, особливо, харчування, збагативши раціон свіжими овочами та фруктами, зеленню, кашами з цільних злаків, кисломолочними продуктами. Також необхідно регулярне виконання фізичних вправ.

Водночас, ці підходи, важливість яких дуже велика, не завжди виявляються досить успішними, оскільки вага в більшості людей швидко повертається. Виявилося, що велику роль у нормалізації й підтримці на оптимальному рівні маси тіла виконує мікробіом (симбіотична мікрофлора) людини. Здоровий мікробіом є ефективним регулятором імунної та нервової систем, бере участь в обмінних і травних процесах, синтезі вітамінів, ферментів, гормонів та інших цінних сполук, у захисті організму від шкідливих мікробів і навіть впливає на пам’ять, настрій і апетит людини. З огляду на такий колосальний спектр функцій симбіотичних мікробів, не дивує їх вплив і на масу тіла.

Дійсно, науковими дослідженнями встановлено, що мікробіом людей із нормальною вагою значно відрізняється від мікрофлори індивідуумів із надмірною масою тіла. Причому, навіть при абсолютно однакових раціонах харчування особи, що володіють різним складом мікробіома, мають різну вагу. Такий феномен пояснюється тим, що здоровий мікробіом підтримує енергетичний і гормональний баланс організму, а, отже, і нормальну масу тіла. Завдяки регуляції функції гормонів, відповідальних за апетит і почуття ситості, мікрофлора оптимізує співвідношення жирових відкладень і безжирової маси. Навпаки, змінена мікрофлора порушує обмінні процеси, втручається в синтез гормонів, викликаючи постійне відчуття голоду і провокуючи підвищення апетиту, що неминуче позначається на масі тіла. Доведено, що мікроби огрядних людей здатні більш активно забирати енергію з їжі й перетворювати її в депо жирових відкладень, які мають гормональну й імунну активність, що викликають запальні процеси.

Багатьма дослідженнями встановлено, що цілеспрямований вплив на склад кишкової мікрофлори для відновлення її здорового балансу й метаболічних функцій може сприяти нормалізації маси тіла і її підтримці. Це підтверджується результатами багатьох досліджень останніх років, які переконливо показують, що пробіотики впливають на вагу й індекс маси тіла (ІМТ).

Так, згідно з дослідженням британських вчених, жінки, які страждають на ожиріння, після шестимісячного прийому пробіотиків втратили у два рази більше ваги в порівнянні з тими, хто їх не приймав. Найважливіше, що після завершення курсу прийому пробіотиків набір ваги не поновлювався. На думку вчених, пробіотики допомагають контролювати апетит.

Як показали дослідження з використанням експериментальних тварин, прийом мультипробіотиків серії «Симбітер®» не тільки відновлює метаболізм, прискорює нормалізацію маси тіла огрядних особин, але й покращує гормональну регуляцію апетиту. Для підвищення ефективності мультипробіотиків, їх доцільно використовувати в комплексі з ентеросорбентом «Симбіогель®», який активно зв’язує і виводить з організму токсичні сполуки, надлишкові жири, холестерин та інші шкідливі сполуки. «Симбіогель®» також є прекрасним джерелом життєво важливих мінералів, справляє позитивний вплив на метаболізм, склад і функції мікробіома, покращує стан слизових оболонок.

Це підтверджується дослідженнями австралійських вчених, які в експериментах на тваринах показали здатність монтмориллониту (основного мінералу Симбіогелю) активно абсорбувати жир. Ба більше, виявилося, що цей мінерал навіть заважає організму поглинати жир, дозволяючи провести його через травну систему без засвоєння. Вчені прийшли до висновку про надзвичайну ефективності монтмориллониту як натурального засобу для нормалізації маси тіла.

Отже, найкращим способом нормалізації маси тіла і її утримання на досягнутому рівні є регулярне застосування засобів, що мають оздоровчий вплив на мікробіом. Важливо, що мікробіом благотворно впливає на нервову систему, дозволяє протистояти стресам, що має особливе значення в сучасних умовах.

Карантин рано чи пізно закінчиться, життя повернеться у звичне русло, а проблеми зі здоров’ям можуть залишитися назавжди. У цей непростий час необхідно відповідально поставитися до свого здоров’я, не піддаватися паніці, а час, що залишився, постаратися провести з користю для себе і своїх близьких. Адже в умовах звичайного повсякденного графіку на це не завжди вистачає часу.