Як уникнути сезонного дефіциту вітамінів

vitamins

Нарешті прийшло весняне тепло, всі з нетерпінням очікують завершення карантину, можливості повернутися до активного попереднього життя, залишивши в минулому тривожність і сумний настрій. Але чомусь відчувається підвищена стомлюваність, сонливість, головний біль, виявляються проблеми зі станом шкіри, нігтів і волосся, виникає кровоточивість ясен та інші неприємні симптоми. Це, швидше за все, ознаки сезонного дефіциту вітамінів – гіповітамінозу. Даний стан може викликати як нестача вітамінів в раціоні харчування, так і нервове перенапруження, різні хронічні захворювання, а також підвищена потреба у вітамінах і мінералах під час вагітності і годування груддю. Гіповітаміноз зовсім не безпечний стан, оскільки супроводжується порушенням метаболічних процесів і ослабленням захисних сил організму, що зовсім недоречно в період пандемії. Тому оптимальний вітамінний баланс в організмі необхідно негайно відновлювати. Правильне збалансоване харчування, безперечно, грає в усуненні гіповітамінозу величезну роль, однак найчастіше необхідні додаткові дії. Наприклад, вегетаріанці, як правило, стикаються з дефіцитом вітаміну В12, який грає життєво-важливу роль у багатьох фізіологічних процесах, в тому числі в процесах кровотворення, захищає організм від розвитку анемії.

Звичайно, найпростіше придбати в аптеці синтетичні полівітамінні комплекси, однак вони значно поступаються за своєю ефективністю природним джерелам вітамінів. Синтетичні вітаміни погано всмоктуються, зокрема через конкуренцію між окремими вітамінами і здатні викликати алергічні реакції у чутливих індивідуумів. Крім того, надлишок окремих вітамінів, який може виникнути під час тривалого використання вітамінних комплексів, також може привести до дуже тяжких наслідків.

У цій ситуації знову потрібно згадати про існування в організмі людини унікального і, на жаль, до сих пір недооціненного мікробно-метаболічного органу – мікробіома (комплексу симбіотичних мікробів, що живуть в тілі людини і їх метаболітів), до дослідження якого сьогодні звернена зростаюча увага світового наукового суспільства. Як відомо, мікробіом виконує величезну кількість різноманітних корисних функцій. Він підтримує в тонусі імунну систему, бере участь в травній функції, нормалізації метаболічних процесів, підтримці функцій ендокринної та нервової системи. Крім того, симбіотична мікрофлора є важливим постачальником широкого спектру вітамінів і здатна забезпечити потребу організму в багатьох з них.

Однак мікробіом, як і будь-який інший орган, вимагає постійної турботи, оскільки він залежний від багатьох факторів і зазвичай послаблюється при зміні раціону харчування, прийомі медикаментозних засобів, зміні сезонів року, гіподинамії, нестачі свіжого повітря, стресових навантаженнях і інших факторах, багато з яких мають місце в умовах карантину. Оздоровити мікробіом в цілому, в тому числі відновити його вітаміносинтезуючу функцію дозволить прийом спеціалізованих пробіотиків, що містять в своєму складі бактерії – продуценти вітамінів. Регулярне використання пробіотиків, які продукують вітаміни, здатне природним шляхом вирішити проблему гіповітамінозу, а в результаті цього підвищити імунітет і поліпшити метаболічні процеси.

Наприклад, мультипробіотики серії «Симбітер®» не тільки містять широкий спектр вітамінів, але також високу концентрацію живих клітин бактерій, які продукують їх. Крім того, мультипробіотики відновлюють склад і функції мікробіома, в тому числі здатність до продукування вітамінів. У зв’язку з цим вони є прекрасним природним мультивітамінним засобом. Так, в мультипробіотиках містяться вітаміни В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В6 (піридоксин), В12 (ціанокобаламін), В3 (нікотинова кислота), В5 (пантотенова кислота), В9 (фолієва кислота). Ці вітаміни захищають від стресів, втоми, депресії, анемії, покращують стан волосся, шкіри, нігтів і ясен. Фолієва кислота, що бере участь в реалізації багатьох життєво-важливих процесів в організмі, є найважливішим вітаміном для вагітних. Окремі види мультипробіотиків (Симбітер® форте омега) містять жиророзчинні вітаміни А, D і E, а також омега-3-жирні кислоти, що володіють унікальним комплексом оздоровчих властивостей.

Важливо, що вітаміни в складі мультипробіотиків знаходяться в найбільш легко засвоюваній формі, причому їх всмоктування полегшується іншими метаболітами пробіотичних бактерій. Поліпшується також всмоктування ряду мінеральних сполук, наприклад кальцію, магнію і фосфору, вкрай необхідних для здоров’я кісток. Мультипробіотики Симбітер® форте, крім вітамінів, містять також цінні мінерали, які беруть участь в ряді життєвих процесів як обов’язкові складові ферментів, гормонів, вітамінів і ін.

В цілому, мультипробіотики серії «Симбітер®» є прекрасною природною альтернативою синтетичним вітамінно-мінеральним добавкам. Профілактичне використання мультипробіотиків дозволить підтримувати нормальне забезпечення вітамінами і мінералами організму людини протягом усього року, в тому числі знизити ризик несприятливих впливів тривалого перебування в умовах карантину.