Пробіотики під час молочниці

пробиотики при молочнице у женщин

Що таке молочниця?

Захворювання «кандидоз», яке через характерні білі виділення, які нагадують сир, в побуті часто називають «молочницею», є досить розповсюдженим. Воно викликається умовно-патогенними грибами роду Candida (кандида). Кандида може вражати статеві органи, кишечник, ротову порожнину і інші органи. Молочницею можуть хворіти і чоловіки, і жінки, і діти.

Сьогодні ми поговоримо про молочницю у жінок, яка в офіційній медицині називається «кандидозним вагінітом». Вона відноситься до запальних захворювань статевих органів (ЗЗСО), на які припадає близько чверті всіх гострих гінекологічних захворювань. Несвоєчасне або неадекватне лікування ЗЗСО може привести до переходу хвороби в хронічну форму або стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям.

Причини виникнення молочниці у жінок

Виникнення молочниці (або кандидозного вагініту) обумовлено дисбіотичними порушеннями вагінального біотопу. Кандида, найчастіше Candida аlbicаns, є звичайним компонентом вагінальної мікрофлори більшості здорових жінок. Але якщо її кількість внаслідок яких-небудь причин значно зростає, процес переходить в стадію активної хвороби.

Найчастіше це відбувається при зниженні загального або місцевого імунітету, під час вагітності, при прийомі антибіотиків, гормональних контрацептивів, кортикостероїдів, діабеті, ВІЛ, хіміотерапії. Але часом буває досить і пережитого стресу.

Іноді виникнення молочниці провокує обтягуючий синтетичний одяг або білизна, які не відводять вологу.

Симптоми молочниці у жінок

Жінка відчуває свербіж, печіння, з’являються почервоніння, тріщини вульви, біль під час сечовипускання або сексу, нетипові вагінальні виділення, схожі на сир.

Як лікувати молочницю?

Перш за все, потрібно звернутися до лікаря і лікувати хворобу відповідно до його рекомендацій. Після лабораторної діагностики, яка виявить збудника, оцінить його кількість і визначить чутливість до антимікотичних препаратів, лікар запропонує схему лікування кандидозного вагініту. Як правило, призначають протигрибкові препарати, які застосовуються системно або місцево у вигляді супозиторіїв (свічок) або кремів.

Однак необхідно враховувати, що основною причиною розвитку молочниці є зниження захисної функції нормальної мікрофлори піхви. Тому антигрибкова терапія повинна поєднуватися з пробіотикотерапією, спрямованою на відновлення нормального вагінального мікробіома.

Які пробіотики застосовувати при молочниці у жінок?

На думку д.м.н, професора, члена-кореспондента НАМН Венцковського Б.М. особливий інтерес для використання в комплексній терапії та профілактиці ЗЗСО у жінок представляє вітчизняний мультиштамовий пробіотик з принципово новими властивостями – СИМБІТЕР-2, який широко використовується в медичній практиці («Використання пробіотиків у комплексній терапії та профілактиці запальних захворювань в акушерстві та гінекології». Методичні рекомендації МОЗ України).

Використання пробіотика СИМБІТЕР-2 значно покращує результати лікування ЗЗСО, в тому числі молочниці, які протікають на тлі дисбіотичних змін. Успішна корекція вагінального мікробіома пробіотиком СИМБІТЕР-2 сприяє більш ефективному одужанню хворих і знижує частоту рецидивів хвороби.