Дмитро Станіславович Янковський. До 80-річчя від дня народження.

Дмитрию Станиславовичу Янковскому 80 лет

У жовтні відзначає свій 80-річний ювілей доктор біологічних наук, професор, генеральний директор науково-виробничої компанії «О.Д. Пролісок », Дмитро Станіславович Янковський.

Дмитро Станіславович народився 13 жовтня 1940 року в Києві. У 1962 році він закінчив Київський політехнічний інститут і почав свою трудову діяльність в Київському Інституті автоматики. Незабаром молодому фахівцеві стало зрозуміло, що дисципліни, яка в студентські роки так захоплювала, стало зовсім мало. Непереборна тяга до нових знань привела його в 1964 році на біологічний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З біофаком університету пов’язаний 10-річний, один з найбільш яскравих періодів наукової діяльності Дмитра Станіславовича та формування невгасаючого наукового інтересу до світу мікроорганізмів, що визначило його подальшу долю як вченого. Саме тут, у відділі біофізики, очолюваному відомим фізіологом, академіком П.Г. Багатієм, він осмислив власне призначення в світі науки.

У 1982 році, після захисту кандидатської дисертації, Д.С. Янковський очолив створений завдяки його величезним зусиллям, ініціативі та ентузіазму, відділ біотехнології в Технологічному інституті молока і м’яса. Саме в ці роки зародилася ідея використання багатогранного оздоровчого потенціалу мікроорганізмів для лікувальних і профілактичних цілей. Під керівництвом Дмитра Станіславовича була розроблена масштабна програма створення нового покоління пробіотиків і організації їх вітчизняного виробництва. Дослідження мікробіома людини і розробка нових видів пробіотиків вдосконаленої формули стали основою всієї подальшої наукової діяльності Д.С. Янковського. Результати багаторічних наукових досліджень лягли в основу докторської дисертації на тему «Мікробіологічна характеристика системи «організм господаря – мікробіоценози різніх екологічних ніш» як основа створення мультипробіотіків нових поколінь».

З метою активізації роботи в даному напрямку в 1993 р Д.С. Янковський став ініціатором і організатором створення науково-виробничої компанії «О.Д. Пролісок », ключовим напрямом діяльності якої є розробка мультикомпонентних пробіотиків нового покоління, постійне вдосконалення препаратів і їх виробництво.

Д.С. Янковський – талановитий дослідник, неабиякий організатор, унікальний керівник, винятковий професіонал, який користується заслуженим авторитетом серед наукової та медичної громадськості. Він є лауреатом премій імені І.І. Мечникова і Д.К. Заболотного НАН України, автором понад 400 наукових праць, в тому числі 5 монографій, 3 навчальних посібників, більше 100 авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Маючи дар природженого вченого і блискучі лідерські якості, Дмитро Станіславович доклав максимум зусиль для розвитку не тільки виробничого, а й наукового напрямку очолюваної ним компанії. Важко не захоплюватися багатогранністю цієї людини, його високим професіоналізмом, мудрістю, оптимізмом, особливою інтелектуальною енергією, цілеспрямованістю, людяністю, талантом дослідника, його титанічними зусиллями, завдяки яким НПК «О.Д. Пролісок » вже протягом 27 років не тільки успішно функціонує, а й успішно продовжує свій подальший розвиток.

Від щирого серця вітаємо Янковського Дмитра Станіславовича з ювілеєм, бажаємо міцного здоров’я, благополуччя, успішної реалізації планів і ідей в області створення нових видів пробіотиків вітчизняного походження і забезпечення ними медицини для збереження і зміцнення здоров’я населення.