Про “дисбактеріоз” та “дисбіоз”

dysbiosis

Досить часто в медичній і науково-популярній літературі зустрічається термін «дисбактеріоз» Останнім часом його цілком обґрунтовано замінюють на «дисбіоз», так як дисбактеріоз відображає зміни тільки бактеріальної складової мікробіома, який, в свою чергу, ще зовсім недавно називали «мікрофлорою», а термін дисбіоз охоплює всі його складові.

Що ж таке дисбіоз (дисбактеріоз)?

Найбільш вдале формулювання, на наш погляд – дисбіоз (він же дисбактеріоз) – це синдром, пов’язаний зі зміною якісного і / або кількісного складу мікробіома. Інакше дисбіозом можна назвати такий стан мікробіома, при якому кількість умовно патогенних мікроорганізмів перевищує число корисних (пробіотичних) бактерій.

Дисбіоз згідно МКХ (міжнародний класифікатор хвороб) не рахується самостійним захворюванням. Але, як сказав один з авторитетних гастроентерологів, що дисбіоз – це не хвороба, це значно гірше, так як він є причиною багатьох захворювань.

Чим небезпечний дисбіоз (дисбактеріоз)?

При дисбіотичних змінах відбувається наступне:

  • погіршується процес травлення і всмоктування поживних речовин з їжі;
  • знижується синтез вітамінів, ферментів, жирних кислот, екзополісахаридів, незамінних амінокислот, бактеріоцинів і інших життєво необхідних нашому організму речовин;
  • збільшується популяція патогенних мікробів, що призводить до отруєння організму токсичними продуктами їх життєдіяльності (ацетон, аміак та ін.), з якими наша печінка впоратися не в змозі;
  • знижується імунітет.

Як усунути дисбіоз (дисбактеріоз)?

Список згубних наслідків дисбіозу можна продовжувати ще дуже довго. Ясно, що мікробіом потрібно відновлювати і як можна швидше. Іноді він може відновитися сам, але, на жаль, досить рідко. Найчастіше для цього йому потрібна допомога. А аргумент, що наші бабусі пробіотиків не пили, в наші дні не є спроможним. Давайте згадаємо, що вони їли і чим лікувалися. Антибіотиків вже точно не пили, їх тоді просто ще не було. В наші дні після інтенсивного курсу антибіотиків широкого спектру дії, без пробіотиків не обійтися. Склад мікробіома у кожної людини суто індивідуальний. Але основними її представниками є біфідо- і лактобактерії. Вони виконують основні життєво важливі функції в нашому організмі. І, якщо в силу різних причин їх стає недостатньо, найдієвіший вихід – прийом пробіотиків. На думку фахівців одними з найкращих пробіотичних препаратів є мультипробіотики групи “СИМБІТЕР®”.