Ентеросорбенти «Смектовіт» – новий крок у підвищенні ефективності пробіотичної терапії

Працюючи більше двох десятиліть у напрямку створення продуктів для підтримки і відновлення мікробної екологічної системи людини, профілактики та усунення дисбіозів (дисбактеріозів), фахівці компанії прийшли до висновку про необхідність доповнення оздоровчих програм, що базуються на використанні мультипробіотиків групи «Симбітер®», препаратами на основі глибоко очищених глинистих мінералів групи смектиту. Головними факторами лікувальної дії смектитів є їх абсорбуючі та іонообмінні властивості. Шляхом сорбції та іонообміну вони здатні зв’язувати і виводити з організму токсини, гази, іони важких металів і радіонуклідів.

Вченим компанії «О.Д. Пролісок »у співпраці з кафедрою мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця вдалося розробити технологію отримання унікальної гелевої форми «живого» смектиту високого очищення, яка складає основу дієтичних добавок серії «Смектовіт®».

«Смектовіт®» здійснює на організм людини потужну сануючу дію за рахунок зв’язування і виведення з організму рідких і газоподібних токсичних сполук, ксенобіотиків, радіонуклідів, важких металів, надлишкового холестерину. При цьому вони є цінним джерелом мінеральних сполук, необхідних для нормального функціонування травного тракту, імунної, серцево-судинної, ендокринної, мікроекологічної та інших систем і органів. Маючи здатність зміцнювати слизові бар’єри, «Смектовіт®» покращує стан мікробіома і є важливим додатковим компонентом терапії мультипробіотиками, підвищуючи її ефективність.

Смектити відносяться до так званих «їстівних» мінералів, які пройшли багатовікові клінічні випробування. Оздоровлення організму за допомогою глинистих мінералів передбачено самою Природою. Інтуїтивне прагнення людини до мінерального підживлення, відоме під терміном «літофагія», існує протягом всієї історії людства.

Глини були і, в багатьох випадках, залишаються популярною їжею серед жителів багатьох регіонів Землі. Ними харчуються індіанці Венесуели і гирла річки Міссісіпі; деякі народи Індії, у яких їстівна глина називається «глиною моголів»; жителі Нової Зеландії, що використовують глину в якості приправи до м’яса. Народи маорі їли глину вулканічного походження, так звану «вівсянку тубільців». На узбережжі Охотського моря їстівні глини називалися «земляною сметаною». Під час голоду в Поволжі в 1920-21 рр. в багатьох місцевостях глина продавалася на ринках в якості їстівного продукту і відіграла не останню роль у виживанні населення.

Слід зазначити, що сьогодні людей, які потребують збагачення їжі мінералами, особливо вагітних, жінок у період лактації, маленьких дітей і людей похилого віку, не стало менше. Однак розвиток фармацевтичної промисловості сприяв тому, що традиція включати в раціони харчування глинисті речовини збереглася тільки в окремих народів Африки, Південної Америки та деяких регіонів Півночі. В Африці землисті породи сьогодні регулярно споживають сотні тисяч представників аборигенного населення. Денне споживання глини у них становить від 30 г до 1 кг і більше. Особливо багато глини вживають вагітні жінки та немовлята.

Примітно, що літофаги практично не страждають розладами травної системи, серед них значно рідше зустрічаються особи з серцево-судинними та онкологічними захворюваннями, метаболічними порушеннями, ожирінням й алергією. Літофагія благотворно впливає на імунну систему організму, підвищує його стійкість до стресів, покращує обмін речовин.

В останні роки оздоровчі властивості смектитів привертають увагу клініцистів у всьому світі. Нова запатентована технологія, яка використовується при виготовленні дієтичних добавок серії «Смектовіт®», дозволяє ефективно очистити глинистий мінерал від забруднюючих речовин і мікроорганізмів і при цьому зберегти природну структуру мінералу і його оздоровчі властивості.
«Смектовіт®» поєднує в собі якості мультимінерального засобу й ентеросорбенту з високими іонообмінними і адсорбційними властивостями. Крім того, дієтичні добавки надають захисну дію на слизові оболонки травного тракту і симбіотичні мікробіоценози, попереджаючи їх порушення.

Гелева форма «Смектовіта» забезпечує хорошу обволікаючу здатність препарату, дозволяє йому вільно розподілятися по поверхні травного тракту, що дає можливість мінералу ефективно взаємодіяти з глікопротеїнами слизу і мікробної біоплівки, сприяючи зміцненню слизового бар’єру. «Смектовіт®» – чудовий ентеросорбент, ефективно зв’язує і виводить з організму мікробні і харчові токсини, продукти гниття, віруси, важкі метали, холестерин, захищає слизову оболонку від агресивної дії жовчі і шлункового соку і сприяє її відновленню. Це визначає доцільність застосування дієтичних добавок при запальних захворюваннях ротової порожнини і шлунково-кишкового тракту, в тому числі при виразковій хворобі.

Здатність «Смектовіта» зв’язувати кишкові гази полегшує стан хворих з метеоризмом, у тому числі дітей з «коліками», а сорбція ентеровірусів визначає доцільність його застосування при ротавірусних гастроентеритах та інших ентеровірусних інфекціях.

Використання дієтичних добавок «Смектовіт®» покращує функції травної та серцево-судинної системи, активізує обмінні процеси, усуває дефіцит незамінних мінералів, підтримує нормальний кислотно-лужний баланс, зменшує симптоми інтоксикації, зміцнює структуру приепітеліальної біоплівки, попереджує імунні та мікроекологічні порушення, пом’якшує наслідки нервово –емоційних стресів.

Серія «Смектовіт®» включає 6 дієтичних добавок.

«Смектовіт® натрієвий» активно зв’язує і виводить з організму ентеровіруси, холестерин, бактеріальні ендотоксини та інші шкідливі сполуки, сприяє поповненню дефіциту життєво важливих мінералів, підвищенню імунітету, поліпшенню функцій травної системи, усуненні діареї, метеоризму, інтоксикації, попередженню розладів мікробної екології та гіперхолестеринемії.

«Смектовіт® калієвий» корисний пацієнтам з порушеним кислотно-лужним балансом; особам, які страждають м’язовими судомами і схильні до серцево-судинної патології; сприяє посиленню антиоксидантного захисту.

«Смектовіт® йодований» збагачений йодом. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я захворювання, обумовлені нестачею йоду, входять до числа найпоширеніших захворювань неінфекційної природи. На тлі навіть помірного йодного дефіциту інтелектуальні здібності всього населення знижуються в середньому на 15%. У регіонах з недостатнім йодним забезпеченням ризик розвитку хронічної патології підвищується на 24-45%; з’являються ознаки вторинної імунологічної недостатності; росте частота інфекційних захворювань. Це свідчить про важливість проведення йодної профілактики, яка має місце в усіх розвинених країнах з використанням масових чи індивідуальних заходів. Одним із засобів йодної профілактики може бути використання йодованої форми «Смектовіту».

«Смектовіт® селеновий» за рахунок збагачення селеном корисний особам, які схильні до розвитку серцево-судинних, імунних і ендокринних захворювань. Як відомо, селен є структурним компонентом антиоксидантних і гормонсинтезуючих ферментів організму, бере участь у механізмі захисту від перекисного окислення ліпідів мембран клітин, мітохондрій, мікросом, лізосом. Отриманий в останні роки клінічний і експериментальний матеріал свідчить про тісний зв’язок дефіциту селену з посиленням небезпеки певних вірусних інфекцій, зокрема, з виникненням нових модифікацій вірулентних вірусів. Антиканцерогенний, антимутагенний, антирадіаційний ефекти селену визначаються його участю в роботі найважливіших ферментних систем детоксикації та біотрансформації ряду ксенобіотиків, зокрема деяких лікарських речовин, канцерогенів, ендогенних метаболітів (катехоламінів, глюкокортикоїдів, холестерину та ін.).
«Смектовіт® омега» містить поліненасичені жирні кислоти класу омега-3. Оскільки дієта сучасної людини особливо бідна цим видом поліненасичених жирних кислот, велике значення має розширення асортименту засобів, збагачених омега-3 жирами, які входять до складу клітинних мембран, сприяють здійсненню важливих біологічних функцій в організмі людини, підтримують роботу мозку, нервової і серцево-судинної системи, покращують обмін речовин, допомагають боротися із запальними та алергічними реакціями, надають антиатеросклеротичну, гіполіпідемічну, гіпотензивну і антизгортаючу дію.

«Смектовіт® з прополісом» містить екстракт прополісу, який володіє антибактеріальними, антимікотичними і антивірусними властивостями, стимулює імунітет, проявляє антиоксидантну дію. Флавоноїди прополісу мають протизапальну дію при захворюванні суглобів, шкіри, слизових оболонок, пригнічують агрегацію еритроцитів крові людини, перешкоджаючи утворенню тромбів судин. Згідно з результатами недавнього дослідження американських вчених, екстракт прополісу зупиняє ріст ракових клітин на ранніх стадіях розвитку захворювання і не дозволяє пухлинам передміхурової залози збільшуватися, блокуючи в них механізм визначення джерела живлення.

Широке застосування дієтичних добавок серії «Смектовіт®», особливо в комплексі із засобами мультипробіотичної терапії, в сучасних умовах є надзвичайно актуальним. Звільнення організму від шкідливих сполук, поліпшення обмінних процесів, зміцнення імунної та мікроекологічної систем – це ефективний підхід до оздоровлення дітей і дорослих, що виключає необхідність використання сильнодіючих медикаментозних препаратів.