Прості способи оздоровити порожнину рота в домашніх умовах

oral-health

Про важливість мікрофлори кишечника знають практично всі. Однак не менш значущим житлом мікробів в організмі людини є ротова порожнина, в якій мешкає близько 700 видів різних мікроорганізмів. Мільярди клітин симбіотичних мікроорганізмів, які населяють ротову порожнину, виконують широкий спектр важливих функцій, що сприяють підтриманню зубів і слизової оболонки в здоровому стані.

Порушення мікробного балансу в бік збільшення концентрації патогенних мікробів може привести до розвитку широкого спектру захворювань як ротової порожнини та глотки (карієсу, стоматиту, гінгівіту, пародонтозу, тонзиліту, фарингіту, ларингіту та ін.), так і серйозних захворювань інших органів (гастриту, інфекційного ендокардиту, серцево-судинних захворювань, інсульту, діабету, пневмонії, мігрені, хвороб печінки, суглобів, мозку та ін.).

Тому оздоровлення мікробної флори ротоглотки має не менше значення, ніж підтримка мікрофлори кишечника. Це можна легко здійснити в домашніх умовах із застосуванням мультипробіотиків «Симбітер®» і «Апібакт®».

Приготування жувальних цукерок з корисними мікроорганізмами

В якості основи жувальних цукерок найбільш доцільно використовувати бджолиний віск, який досить широко застосовувався для оздоровлення порожнини рота до появи сучасних засобів і приладдя для чищення зубів. Віск дуже пластичний, він легко жується, при жуванні він масажує ясна, язик, очищає зуби. Він дуже корисний при запаленнях ясен, носоглотки (гаймориті), при фарингіті та тонзиліті.

Важливе значення має те, що віск є відмінним природним сорбентом, який очищає травний тракт і стимулює перистальтику кишечника. Тому після жування його корисно ковтати.
Для приготування пробіотичних жувальних цукерок 100 грам бджолиного воску, постійно помішуючи, необхідно розтопити на водяній бані, на слабкому вогні. До розтопленого воску можна додати будь-який фруктовий сік (5-10 крапель), мед, варення, сироп або інші натуральні смакові добавки (30-50 г). Отриману суміш ретельно перемішати до однорідної консистенції. В охолоджену до температури 35-40 °С в’язку масу додати одну дозу мультипробіотиків «Апібакт®» або «Симбітер® форте з прополісом» або будь-який інший мультипробіотик і ще раз ретельно перемішати. З суміші зробити невеликі кульки, викласти їх на вощений папір і помістити в холодильник для застигання і подальшого зберігання.

При розжовуванні воскових цукерок з пробіотиками з поверхні зубів, з зубного нальоту, з порожнини рота акумулюються і видаляються патогенні бактерії, в тому числі, збудники карієсу і запальних захворювань. Патогенні бактерії, захоплені воском, виводяться з організму через травний тракт. У той же час корисні бактерії вивільняються з жуйки в порожнину рота, вступають в контакт з патогенною мікрофлорою і не допускають її прикріплення до емалі та ясенної лінії. Коли пережована харчова маса проковтується і надходить у шлунково-кишковий тракт, за рахунок пробіотичних бактерій відбувається оздоровлення мікрофлори кишечника, зміцнюється імунітет, а шкідливі токсини виводяться з організму.

Велике значення має те, що такі жувальні цукерки складаються виключно з натуральних і дуже корисних інгредієнтів, не містять ніяких штучних добавок.

Воскові цукерки з мультипробіотиками рекомендується жувати 3-4 рази на день дітям і дорослим. Єдине протипоказання – алергія на продукти бджільництва.

Якщо ж немає воску, можна використовувати більш простий спосіб отримання пробіотичної жувальної гумки, заснований на використанні готових жуйок в пластинах. Для цього можна взяти будь-яку жуйку в пластинах з улюбленим смаком і ароматом. На пластину нанести кілька крапель мультипробіотиків будь-якого виду. Кращим є використання мультипробіотиків «Апібакт®» або «Сиімбітер® форте з прополісом» (за умови відсутності алергії на продукти бджільництва). Після чого згорнути пластину рулончиком і використовувати як звичайну жувальну гумку після кожного прийому їжі. Такі жуйки можна заготовити на 5-7 днів і зберігати в холодильнику.

Натуральний ополіскувач для порожнини рота

Дуже корисно використовувати натуральний ополіскувач для порожнини рота. Як відомо, більшість ополіскувачів містять штучні барвники, консерванти та ароматизатори, які негативно впливають на слизові оболонки та корисні мікроорганізми та за рахунок цього можуть перекреслити всю користь ополіскування. Для приготування натурального ополіскувача необхідно в стакан з кип’яченою водою додати одну дозу (10 мл) ентеросорбенту «Симбіогель®» або «Симбіогель® з прополісом». Попередньо до симбіогелю можна додати кілька крапель ефірного масла, а потім розвести водою. Отриманий засіб очищає ротоглотку від токсичних сполук і вірусів, надає оздоровчий вплив на слизову оболонку, усуває неприємні запахи, лікує кровоточивість ясен, попереджає карієс. Його регулярне застосування помітно підвищує ефективність комплексної гігієни порожнини рота.

Систематичне використання цих простих способів оздоровлення ротової порожнини допоможе не тільки зміцнити зуби та попередити розвиток багатьох стоматологічних захворювань, але і дозволить зміцнити загальний імунітет, підвищити життєвий тонус і послужить відмінною профілактикою багатьох інших серйозних захворювань.