Кредит на сторожі життя

motherhood

Діти – батьки – діти … Цей вічний трикутник буття повторюється знову і знову завдяки великій місії Материнства. З позицій мікробіології жіноча генітальна сфера являє собою потужне джерело корисних мікроорганізмів, які підтримують та зміцнюють і всі інші мікробіоти життя, що зароджується. Тому зовсім не випадково, саме в даному потенціалі жіночого організму зосереджена приблизно десята частина незліченного мікробного та вірусного співтовариства в організмі людини.

Разом з тим, звертає на себе увагу чіткий взаємозв’язок між мікробним пейзажем товстої кишки – основного депо в стабілізації мікробіома – і мікробним портретом геніталій. Власне, така гармонійна позиція є свідченням того, що дисбіоз такій жінці не загрожує, і її здоров’я є цілком повноцінним.

Це вкрай важливо тому, що плід, перш ніж з’явитися на світ, проходить благодатні родові шляхи. При цьому не тільки захоплюючи мікробні квоти, які начебто даруються йому мамою, але і всім тільцем вбираючи несучі життя клітини. Якраз в ці дорогоцінні й неповторні хвилини закладається імунітет майбутньої людини, його мікробіом!

Підкреслимо, що мікробіом нині з самою пильною увагою вивчається світовою наукою. В тому числі, і в Сполучених Штатах, де в одному з провідних університетів у 2012 році було виявлено, що своїм власним мікробіомом володіє і плацента або, як її ще називають, «дитяче місце». Це означає, що ще на стадії ембріона ми контактуємо з цим особливим мікробним середовищем! При цьому виявлено і обнадійливий, і насторожуючий одночасно факт: мікробіом плаценти в своїй необхідній якості відображає стан мікробіома ротової порожнини жінки!

Іншими словами, ми закликаємо під час планування вагітності, в першу чергу, привести в порядок мікрофлору обох майбутніх батьків, не тільки матусі. І СИМБІТЕР® просто ідеальний для вирішення цього завдання! На відміну від інших пробіотиків, які мають дію тільки в нижньому відділі кишечника, унікальний український мультипробіотик наводить мікробний порядок не тільки «внизу», а й «угорі», в ротовій порожнині, з якої починається формування захисного мікробного «балансу» новонародженого.

Вікторія ЯСНОПОЛЬСЬКА,
Юрій ВІЛЕНСЬКИЙ