Пробіотики дозволяють боротися з ГРВІ та грипом

flu-1200

З приходом осені збільшується кількість випадків респіраторних захворювань, і всі з тривогою очікують на початок захворюваності на грип. Цей вид респіраторної інфекції небезпечний тим, що здатний викликати епідемії та призводити до розвитку у хворих важких ускладнень. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), епідемії сезонного грипу щорічно є причиною 3-5 млн. випадків важкого перебігу хвороби і 250-500 тисяч смертей в світі. До ризику важкого результату захворювання найбільш схильні вагітні жінки, діти раннього віку, літні люди та особи з деякими хронічними захворюваннями. Тому, цілком очевидні важливість і необхідність проведення профілактичних заходів. Добре відомо, що найбільш надійним захистом від грипу є вакцинація. Однак, не всім вдається з різних причин вчасно зробити щеплення і надійно захистити себе і свою сім’ю від цього серйозного захворювання. Тому в сезон респіраторних захворювань, особливо в період епідемії грипу, слід використовувати всі заходи зі зміцнення захисних сил організму.

Як відомо, грип та інші ГРВІ вражають, насамперед, людей з ослабленим імунітетом, а найбільш потужним резервом формування та підтримки імунної системи є мікробіом (нормальна мікрофлора). Тільки за наявності здорового мікробіому імунна система здатна адекватно відповідати на дію патогенних мікроорганізмів, в тому числі респіраторних вірусів, і попереджати розвиток інфекції. На жаль, стрес, нездорове харчування, дефіцит в їжі вітамінів і мінералів, низька якість води, забруднення навколишнього середовища токсичними сполуками, шкідливі звички, зловживання медикаментозними засобами і багато інших чинників, руйнують мікробіом і позбавляють організм людини ефективного захисту від хвороб.

Для оздоровлення мікробіому і підвищення захисних функцій організму фахівці рекомендують використовувати пробіотики. До найбільш безпечних і ефективних пробіотиків з переконливо доведеною здатністю підвищувати неспецифічну резистентність організму, в тому числі до вірусних захворювань, відносяться мультипробіотики групи «Симбітер®» http://ua.shop.symbiter.ua/probiotics/. Як показали медичні дослідження, мультипробіотики активують вироблення секреторного IgA, лізоциму, стимулюють фагоцитоз, мають виражений протизапальний ефект, синтезують ферменти, які руйнують вірусні нуклеїнові кислоти, що є додатковою зброєю проти вірусів.

Оздоровчий ефект мультипробіотиків значно зростає, якщо перед їх застосуванням проводиться детоксикація травного тракту ентеросорбентами серії «Симбіогель®» http://ua.shop.symbiter.ua/sorbents/, які ефективно зв’язують і виводять токсичні сполуки, продукти розпаду клітин, вірусні частинки, захищають слизову оболонку від агресивної дії шкідливих сполук і мікробів. Крім того, «Симбіогель®» є цінним джерелом мінеральних сполук, необхідних для нормального функціонування імунної, серцево-судинної, ендокринної, травної та інших систем і органів, які часто вражаються вірусною інфекцією. Він також оптимізує умови для життєдіяльності корисних мікроорганізмів, підвищуючи захисну функцію мікробіому.
«Симбіогель®» рекомендується вживати перед курсом прийому мультипробіотиків протягом 10 днів. Маючи здатність зміцнювати слизові бар’єри, «Симбіогель®» оптимізує умови для подальшого ефективного впливу на мікробну та імунну систему мультипробіотиків «Симбітер®», які бажано вживати не менше трьох місяців для відновлення функцій нормальної мікрофлори.

Використання цієї схеми сприяє посиленню захисних властивостей мікробіому та активації імунних механізмів стійкості до інфекції, дозволить попередити важкий перебіг хвороби і значно знизити ризик її ускладнень.
Застосування «Симбіогелю®» та «Симбітеру®» в комплексному лікуванні ГРВІ та грипу особливо важливо в разі бактеріальних ускладнень, зокрема розвитку пневмонії, бронхітів, синуситів та ін., коли пацієнти отримують антибіотики, що пов’язано з ризиком розвитку важких ускладнень.

Досить ефективним є використання детоксикаційно-пробіотичної схеми оздоровлення під час протигрипозної вакцинації. Низкою досліджень доведено, що прийом пробіотиків, що містять біфідобактерії і лактобацили в період вакцинації значно підвищує її ефективність.

Рідка форма використовуваних засобів дозволяє одночасно з прийомом їх всередину з метою підтримки кишкового мікробіому та зміцнення загального імунітету, використовувати їх для санування порожнини носа і ротоглотки, оскільки реплікація вірусу, в основному, відбувається на слизових оболонках дихальних шляхів.

Профілактика грипу та ГРВІ – багатокомпонентний і тривалий процес, який набагато легше і ефективніше здійснюється у людей, що піклуються про своє здоров’я постійно, а не тільки під час сезонних епідемій. Регулярне використання пробіотично-детоксикаційної схеми в профілактичних цілях підвищить опірність організму до вірусних захворювань і запобіжить виникненню багатьох інших проблем зі здоров’ям.