У лікуванні виразкової хвороби шлунку допоможуть пробіотики

ulcer-1200

Виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки є серйозною проблемою медицини. Щороку повідомляється приблизно про 500 тисяч нових випадків захворювання на виразку. Незважаючи на те, що виразковою хворобою в основному хворіють люди старшого віку, неухильно збільшується кількість дітей, які страждають на цю форму патології.

Причини виразкової хвороби різноманітні – стреси, порушення харчування, куріння, зловживання алкоголем, спадкова схильність, дія токсичних речовин, тривале використання деяких медикаментозних засобів і ін. Проте, основною причиною цього захворювання в даний час вважають інфекцію Helicobacter pylori. Цей незвичайний вид бактерій живе в пілоричному відділі шлунку, за рахунок чого він отримав свою назву. Цікаво відзначити, що бактерії виду Helicobacter pylori є представниками нормальної мікрофлори шлунку і можуть виконувати ряд корисних функцій. Небезпека даного мікроорганізму виникає в умовах порушення симбіозу людини з власною мікрофлорою (дисбіозу), коли в шлунку відбувається різке збільшення концентрації клітин Helicobacter pylori, що в результаті може не тільки викликати розвиток виразкової хвороби та її ускладнень, але і привести в подальшому до раку шлунку.

Основними симптомами, що насторожують і безпосередньо свідчать про наростання агресії з боку Helicobacter pylori, є часто повторювані болі в області шлунку, печія, важкість в шлунку після їжі, нудота, метеоризм, періодична блювота та ін.

Основне лікування діагностованої виразкової хвороби головним чином передбачає тривале проведення комплексної терапії, яка спрямована на знищення хвороботворних мікроорганізмів в шлунку людини. Як правило, до складу терапевтичних засобів входять два ретельно підібраних антибіотика та спеціальний інгібітор протонної помпи.

Однак, традиційна терапія виразкової хвороби, як правило, поглиблює вже наявні у пацієнта порушення симбіотичної мікрофлори (мікробіома) за рахунок масового знищення дружніх мікроорганізмів і збільшення рівня умовно-патогенних бактерій, стійких до антибіотиків. Більш важкі ускладнення виразкової хвороби пов’язані з ризиком пухлиноутворення, обумовленого тривалим застосуванням інгібіторів протонної помпи, наприклад омепразолу, а також внаслідок хронічного отруєння організму канцерогенними метаболітами патогенної мікрофлори. Тому, на думку фахівців, лікування хворих обов’язково повинно включати використання пробіотиків, які можуть захистити мікробіом від серйозних ушкоджень, прискорити лікування, уникнути ускладнень хвороби і знизити частоту її рецидивів.

Значно підвищити ефективність і безпеку антихелікобактерної терапії можна за рахунок застосування триетапної схеми оздоровлення мікробіома, що включає мультипробіотичні комплекси «Симбітер®» і ентеросорбенти «Симбіогель®» http://test.symbiter.ua/uk/3-stage-program-of-microbiome-recovery-ua. Використання даної схеми дозволить знизити тяжкість перебігу хвороби, частоту її рецидивів, а також допоможе уникнути таких важких ускладнень виразкових захворювань як злоякісна трансформація слизової оболонки.

Найважливіше значення для попередження розвитку виразкової хвороби або її ускладнень має профілактичне використання мультипробіотиків групи «Симбітер®». Регулярне використання мультипробіотиків, особливо в складі триетапної оздоровчої схеми http://test.symbiter.ua/uk/3-stage-program-of-microbiome-recovery-ua сприятиме підтримці в здоровому стані мікробіома та імунної системи, що є важливим фактором профілактики виразкової хвороби у осіб з групи ризику. Також експериментально встановлено, що оздоровлення мікробіома з використанням мультипробіотиків має виражену профілактичну дію на виникнення нейродистрофічних уражень в слизовій оболонці шлунку, викликаних стресом і іншими дестабілізуючими факторами.