Щоб здоровими були не лише діти

ТОВ фірма «О.Д.Пролісок» займається розробкою та виробництвом нового покоління препаратів для бактеріальної терапії – мультипробіотиків серії «Симбітер®» та «Апібакт®»

Корисні бактерії

Наше життя не можна уявити … без мікробів: всі відносно відкриті поверхні тіла людини, слизові оболонки заселені великою кількістю як корисних (їх приблизно 99%), так і патогенних – хвороботворних (лише 1%) мікроорганізмів. Повністю стерильною, як стверджують науковці, до народження дитини є лише порожнина рота. Але й вона через 7 годин самостійного життя малюка «заповнюється» 7 видами мікроорганізмів. Через 24 години їх кількість зростає до 12. Через 10 днів дитина «пророщує» вже 21 вид мікробів, а через 12 діб у малюка завершується формування постійної мікрофлори. Слід додати також, що весь цей світ мікроорганізмів перебуває у постійній взаємодії між собою, вправно виконуючи роль надійного вартового здоров’я людини: корисні мікроби захищають від інфекцій, стимулюють роботу імунної системи, синтезують ферменти та біологічно активні речовини. Порушується мирне співіснування людини та мікробів лише під впливом шкідливих чинників, як от погана екологія, неякісні продукти харчування, прийом антибіотиків. Тоді і виникають так звані дисбіози або порушення якісного та кількісного складу мікрофлори.

За даними медичної статистики, на сьогодні близько 90% населення страждають на дисбіоз. Це – одна з вагомих причин вразливості до хвороб. Фахівці навіть пропонують вважати дисбіозну проблему епідеміологічною ситуацією. Науковці переконані, що приборкати її в змозі мультипробіотики групи «Симбітер» та «Апібакт», які успішно випускає в Україні ТОВ фірма «О.Д. Пролісок». До речі, принципово нові засоби біотерапії на основі цілющих мікроорганізмів – ефективних біотерапевтичних засобів для профілактики та лікування дисбактеріозів, інфекційних та інших захворювань, які супроводжуються дисбіотичними розладами – було створено ще на початку 80-их років минулого століття групою вітчизняних фахівців у галузі мікробіології та медицини під керівництвом доктора біологічних наук, професора, автора понад 250 наукових праць, лауреата премії ім. І.Мечникова НАН України Дмитра Янковського. Створений колективом фірми власний національний продукт за своїми властивостями та впливом на екосистему організму людини і досі не має собі рівних. Він пройшов експериментальні та клінічні дослідження. Роботи науковців захищено 60 патентами та авторськими свідоцтвами на винаходи, їм присвячено вже десятки наукових конференцій. А клінічна практика довела, що мультипробіотичні композиції фірми «О.Д.Пролісок» сприяють збереженню та поновленню належного складу та фізіологічних функцій внутрішньої мікрофлори.(Последующее предложение удалено).

– Результати цих клопітких досліджень, – розповідає Дмитро Янковський, –  стали базою для розробки нових медичних технологій, спрямованих на повернення організму здорових повноцінних мікробіоценозів (сукупність мікроорганізмів). У складі мультипробіотиків вперше використано пропіоновокислі бактерії — активні продуценти вітамінів, антиоксидантів, імуномодуляторів, антимутагенів тощо. Ще однією надзвичайно важливою особливістю мультипробіотиків нового покоління є вдале поєднання в одному препараті широкого спектра фізіологічно цінних бактерій, які стимулюють і посилюють дію одна одної. «Симбітер» сьогодні став популярним та затребуваним не лише на вітчизняному фармацевтичному ринку (препарат можна купити в багатьох аптеках), а й  за кордоном.(дальше удалить)

Факт: У 1895 році Луї Пастер видатний французький мікробіолог і хімік, один із основоположників мікробіології та імунології, провів цікавий експеримент на безмікробних тваринах. Під скляний простерилізований ковпак помістили новонароджених морських свинок і годували їх стерильним молоком. Свинки прожили 8 днів. Отже, відсутність мікробів «вкоротила» життя тваринкам.

Штам здоров’я

Секрет ефективності мультипробіотиків групи «Симбітер» та «Апібакту» фахівці пояснюють, передусім, тим, що вони містять 14—24 штамів (своєрідний мікробний індивідуум) найбільш корисних бактерій. Це сприяє оздоровленню практично кожної ділянки нашого організму (для порівняння: попередники препарату містять лише 2—4 штами, що значно звужує їх можливості). Крім того, «Симбітер» та «Апібакт» є найбільш фізіологічно-рідними для організму людини бактеріями: біфідобактерії, лактобацили, лактококи та пропіоновокислі бактерії. Вони не спричиняють хвороби, а навпаки поліпшують «взаємини» між різними видами бактерій, виганяючи «чужинців» з організму, таким чином зміцнюючи наші сили. Нарешті мультипробіотики групи «Симбітер» та «Апібакт» є «живими» бактеріями, що починають діяти одразу, як тільки потрапляють в організм (інші пробіотики потребують не менш 8 годин на «прокидання» і початок дії на організм). Їх можна тривалий час, не хвилюючись про передозування чи розвиток побічних ефектів. Препарати не порушують гармонію співіснування бактерій нашого організму (не змінює їх структуру та бактеріальний склад, який є особливим для кожної людини), а тільки посилюють їх активність, зміцнюючи наш імунітет та нормалізуючи функції органів і систем. Їх використовують як ефективні засоби для профілактики розвитку виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, при комплексній терапії хворих на інфекційну патологію, на алергії, анемії, імунодефіцити, хронічні захворювання травного тракту, запальні захворювання кишківника, урогенітальної системи та ротової порожнини, гепатити, холецистити, панкреатити, ураження центральної нервової системи, лікуванні та профілактиці різних стоматологічних захворювань.

– Ми застосовуємо лише власні розробки, – веде далі мову Дмитро Станіславович. – ТОВ фірма «О.Д. Пролісок» має підприємство з виробництва бактеріальних препаратів, оснащене сучасним технологічним та лабораторним устаткуванням, наукову, виробничу та вимірювальну лабораторії, що пройшли атестацію. Крім того,  фірма має власну колекцію промислових мікроорганізмів, які депоновані в Депозитарії Інституту мікробіології та вірусології НАН України ім. Д.Заболотного. Самостійно проводимо селекцію нових штамів цілющих бактерій, вивчаємо їх властивості, розробляємо методи створення багатокомпонентних бактеріальних препаратів, нормативну документацію та виготовляємо продукцію. При цьому плідно співпрацюємо з медичними установами, які проводять клінічні дослідження щодо ефективності мультипробіотиків у лікуванні та профілактиці дисбактеріозів.

До речі, ринок пробіотиків України насичений сьогодні імпортними препаратами. Конкурувати з ними можуть вітчизняні препарати лише високої якості та ефективності. «Симбітер» та «Апібакт» і є такими. Вони відзначені знаком якості «Вища проба», дипломами різноманітних Всеукраїнських конкурсів «Кращий вітчизняний товар року», Знаком Благодійство Міжнародної Асоціації «Допомога родинам Чорнобиля».

А ще ТОВ фірма «О.Д. Пролісок» є активним соціальним партнером Васильківського району. Вона забезпечила стабільною високооплачуваною роботою (середній заробіток у 2011-му становив – 3600 грн.) понад 100 чоловік не лише села Велика Вільшанка, де розміщено її виробництво, а й інших населених пунктів. Постійно допомагає коштами «О.Д.Пролісок» сільській школі, збудував місцеву церкву. Є фірма і сумлінними платником податків. Торік до бюджетів усіх рівнів вона сплатила понад 6,4 млн. грн. І нинішнього «податкові темпи» не знижує: до державного та місцевого бюджету з початку 2012-го вже надійшло 2,1 млн. грн.

Олександр Крючков
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

ТРАВЕНЬ 2012 № 17-18