Пробіотики при дерматиті

Пробиотики при дерматите фото

Дерматит (або діатез) – це місцеве запалення шкіри, яке може бути викликане:

– інфікуванням,

– токсичним впливом.

– алергією.

Подразнююча речовина може впливати безпосередньо на шкіру або спочатку потрапляти в шлунково-кишковий тракт, потім – в кров, і тільки потім на шкіру.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я найбільш часто зустрічається алергічний (він же атопічний) дерматит (АД), що є наслідком впливу алергенів. На нього хворіють близько 20% дітей у всьому світі. Тому основою його лікування є виявлення і усунення контакту хворого з алергеном.

Особливе значення в процесі лікування має харчування. Гіпоалергенна дієта обов’язково входить до комплексної терапії атопічного дерматиту, так як дуже часто причиною захворювання є харчові продукти, що викликають алергію.

Медикаментозне лікування включає як засоби внутрішнього (антигістамінні препарати), так і зовнішнього застосування – мазі, що знімають свербіж, запалення шкіри і запобігають розвитку захворювання. Але терапевтичні підходи, зокрема застосування глюкокортикостероїдних препаратів під час лікування АД, мають яскраво виражені побічні явища. Тому багато фахівців включають до терапії АД пробіотики, що містять біфідо-і лактобактерії, а також ентеросорбенти з високими адсорбційними властивостями.

Сучасні медичні дослідження переконливо довели, що кишковий мікробіом грає важливу роль у функціонуванні організму, впливаючи на травлення і розвиток імунної системи. І навіть незначна його зміна може викликати розвиток різних соматичних патологій, в тому числі АД.

Іспанські вчені показали, що пероральний прийом пробіотиків сприяє поліпшенню стану пацієнтів з атопічним дерматитом і знижує кількість використовуваних місцевих стероїдних препаратів.

Вивчивши досвід зарубіжних медиків, кафедра педіатрії № 2 НМУ ім. О.О. Богомольця під керівництвом проф. Кривопустова С.П. проаналізувала використання сорбенту СИМБІОГЕЛЬ® омега і мультипробіотиків СИМБІТЕР® ацидофільний концентрований у дітей віком від 3 до 18 років з атопічним дерматитом на тлі загальноприйнятої системної і місцевої терапії. Діти контрольної групи з АД отримували тільки загальноприйняту терапію. Жодного випадку побічних явищ під час використання ентеросорбенту СИМБІОГЕЛЬ® омега і мультипробіотиків СИМБІТЕР® ацидофільний концентрований не було. Позитивна динаміка спостерігалася з боку площі ураження шкіри, таких симптомів, як гіперемія, набряк, папула, лихенифікація. З урахуванням клініко-лабораторної ефективності та безпеки була доведена доцільність включення ентеросорбенту СИМБІОГЕЛЬ® омега і мультиштамових пробіотиків СИМБІТЕР® ацидофільний до загальноприйнятої системної і місцевої терапії під час лікування дітей з АД.