Дисбактеріоз порожнини рота

дисбактериоз полости рта

Дисбактеріоз ротової порожнини – це зміна мікробного складу на слизових оболонках ротової порожнини. У нормі у роті людини живуть мільйони мікроорганізмів. Одні – цілком безпечні, інші – умовно патогенні, тобто можуть спровокувати неприємні симптоми зі збільшенням їхньої кількості. Дисбіоз якраз і є порушенням балансу між «хорошими» та «поганими» бактеріями, а також мікроскопічними грибками.

Лікування дисбактеріозу в роті має ґрунтуватися на ретельній діагностиці – встановленні його причини. Велику роль нормалізації мікрофлори ротової порожнини грають пробіотики – спеціальні препарати, до складу яких у великій кількості входять фізіологічні бактерії.

НВК «О.Д. Пролісок» пропонує найбільш ефективні пробіотики для порожнини рота «СИМБІТЕР®» та «АПІБАКТ®», купити які Ви можете у наших представників по всій Україні, або оформити замовлення на нашому сайті з доставкою по Києву та Київській області.

Порушення мікрофлори у роті – причини

Дисбактеріоз ротової порожнини може бути як локальною проблемою, так і проявом більш серйозних, системних порушень в організмі. Серед причин дисбіозу у роті фахівці виділяють:

  • Хронічні захворювання зубів, ясен;
  • Хронічний тонзиліт;
  • Дефіцит корисних бактерій у шлунково-кишковому тракті;
  • Низький вміст пребіотиків у раціоні харчування;
  • Нестача вітамінів, мікроелементів;
  • Надмірне використання антисептиків для ротової порожнини;
  • Прийом антибіотиків та інше.

Найчастіше змінена мікрофлора ротової порожнини (дисбактеріоз) є наслідком системного дисбіозу, тобто серйозного зсуву в мікробіомі на користь патогенних мікроорганізмів.

Симптоми дисбактеріозу порожнини рота

Симптоми дисбактеріозу порожнини рота можуть бути такими:

  • Галітоз – неприємний запах із рота;
  • Відчуття сухості, «піску» у роті, металевий присмак;
  • Почервоніння та набряк слизових;
  • Білий, сірий чи коричневий наліт мовою – ознака розмноження патогенної флори;
  • У важких випадках – заїди у куточках рота.

Симптоматика може відрізнятись залежно від віку, наявності супутніх захворювань, прийому деяких медикаментів.

дисбактериоз ротовой полости

Дисбактеріоз рота у дорослих

Дисбактеріоз порожнини рота у дорослих людей частіше розвивається через хронічні порушення мікробіоми, карієсу та інших патологій у роті, а також на тлі гормонального дисбалансу (наприклад, при посиленні цукрового діабету).

При прийомі антибіотиків спочатку страждає мікрофлора кишечника, а зростання патогенних бактерій та грибів у роті є його ускладненням. Дорослі також нерідко зловживають агресивними ополіскувачами для ротової порожнини, які здатні за одне полоскання знищити понад 90% корисної мікрофлори.

До групи ризику також віднесемо людей зі шкідливими звичками – куріння, постійне жування жувальної гумки та інше.

Дисбактеріоз ротової порожнини у дітей

Дисбактеріоз ротової порожнини у дитячому віці – поширена проблема, особливо у малюків першого року життя. Всі органи та системи розвиваються поступово, і часто недосконалий імунітет просто не здатний боротися із хвороботворною мікрофлорою у роті. Тому у дітей розвивається «молочниця» порожнини рота та інші прояви дисбіозу.

Відмова від рослинної їжі (пребіотиків), молочнокислих продуктів (пробіотиків), а також нерегулярна гігієна ротової порожнини можуть викликати дисбіоз у дітей старшого віку.

Лікування дисбактеріозу ротової порожнини у дітей та дорослих

Порушена мікрофлора ротової порожнини (дисбактеріоз) потребує багатокомпонентного лікування. Основними ланками боротьби з цим станом є:

  • Пробіотики – живі корисні бактерії, які активно борються з патогенною мікрофлорою у роті, беруть участь у травленні, стимулюють імунітет та виконують безліч інших функцій;
  • Дієта з пребіотиками – вживання достатньої кількості молочнокислих продуктів, бобів, злаків, овочів та фруктів;
  • Медикаментозна терапія – застосування ліків, що пригнічують активність шкідливих бактерій та грибків;
  • Лікування супутніх захворювань – у тому числі регулярне відвідування стоматолога, контроль рівня гормонів тощо.

Згідно з результатами численних клінічних досліджень в Україні, країнах Європи та США, саме пробіотики є найважливішим елементом у лікуванні дисбіозу ротової порожнини. Вони дозволяють швидко оптимізувати баланс мікрофлори, а також надають комплексний зміцнюючий вплив на організм.

дисбактериоз во рту

Дисбактеріоз у роті – профілактика

Щоб запобігти розвитку дисбактеріозу порожнини рота, достатньо дотримуватися кількох простих порад:

  • Дотримуйтесь повноцінного раціону харчування: натуральні пробіотики та пребіотики, вітаміни, продукти, що містять залізо, кальцій та інші мікроелементи;
  • Випивайте достатній об’єм рідини щодня;
  • Не забувайте про профілактичні курси пробіотиків під час антибіотикотерапії;
  • Не запускайте карієс та інші захворювання зубів, вони можуть призвести до хронічної інфекції у роті;
  • Дотримуйтесь повноцінної гігієни ротової порожнини.

Пробіотики при дисбіозі порожнини рота

Пробіотики СИМБІТЕР® та АПІБАКТ® рекомендовані Вищим державним навчальним закладом України “Українська медична стоматологічна академія МОЗ України” для використання у комплексній терапії захворювань тканин пародонту. Наші мультипробіотики вже 29 років використовуються українськими медиками у різних галузях медицини. Пробіотики СІМБІТЕР® та АПІБАКТ® не тільки ефективні, а й абсолютно безпечні, завдяки чому можуть використовуватись навіть у дітей молодшого віку.

Дізнатися більше про лікування та профілактику дисбактеріозу ротової порожнини Ви можете у нашого фахівця за телефоном. Оформляйте замовлення пробіотиків на сайті, і ми доставимо їх у найкоротші терміни в будь-яку точку Києва та Київської області.

Часто задавані питання про дисбактеріоз порожнини рота:

✅ Від чого розвивається дисбактеріоз у роті?

Порушення мікрофлори в роті може бути пов’язане із захворюваннями зубів, ясен, мигдалин, зниженням рівня корисних бактерій в організмі, через застосування антибіотиків та з інших причин.

✅ У яких випадках при дисбіозі ротової порожнини потрібні пробіотики?

Пробіотики рекомендується застосовувати у всіх випадках дисбіозу, це значно прискорює процес оптимізації балансу мікрофлори в роті та в організмі в цілому та запобігає рецидивам хвороби.

✅ Як довго потрібно приймати пробіотики при дисбактеріозі у роті?

Курс лікування дисбіозу ротової порожнини пробіотиками становить від 14 до 30 днів. У кожному окремому випадку необхідно відштовхуватися від дисбактеріозу. Отримати консультацію Ви можете у нашого спеціаліста за телефоном або у Києві, в офісі компанії.

✅ Як запобігти дисбактеріозу рота при прийомі антибіотиків?

Єдиним ефективним методом профілактики антибіотикоасоційованого дисбіозу є прийом пробіотиків з 1-го дня антимікробної терапії, а також протягом 7-14 днів після закінчення курсу.

✅ Які пробіотики для ротової порожнини купити дитині?

Орієнтуватися варто на вік дитини. У каталозі на нашому сайті Ви можете підібрати оптимальний варіант пробіотика для Вашої дитини серед підвидів «СИМБІТЕР®» та «АПІБАКТ®».