Пробіотики допоможуть скинути набрані за свята кілограми

kilo-1200

Усі свята, а особливо новорічні, супроводжуються щедрим застіллям, перед яким мало хто може встояти. Але свята проходять, а от зайві кілограми, на жаль, залишаються. І уходять ці кілограми значно повільніше, ніж набираються. Суворі виснажливі дієти, фітнес, спеціальні препарати для схуднення часто не призводять до швидкого ефекту, або ж отримані після величезних зусиль результати виявляються тимчасовими і непостійними. Крім того, жорсткі обмеження в їжі можуть викликати порушення функцій органів травлення, часто мають негативний вплив на стан шкіри, волосся, нігтів, можуть призводити до розвитку депресії, хронічної втоми та інших серйозних розладів здоров’я.

Однією з причин невдач при спробі позбавитися зайвої ваги є недооцінка ролі симбіотичної мікрофлори (мікробіому) в контролі над метаболічними процесами в організмі та підтримці оптимальної маси тіла. Як відомо, в організмі людини живуть трильйони мікроорганізмів, що виконують безліч життєво важливих функцій. Здоровий мікробіом є ефективним регулятором імунної та нервової систем, він бере участь в обмінних і травних процесах, синтезі вітамінів, ферментів, гормонів та інших цінних сполук, в захисті організму від шкідливих мікробів і, навіть, впливає на пам’ять, настрій і апетит людини.

Не дивно, що включення в раціон харчування пробіотиків та інших сполук, що надають оздоровчий вплив на мікробіом, може значно підвищити ефективність заходів щодо нормалізації маси тіла. Це підтверджується результатами багатьох досліджень останніх років, які переконливо показують, що пробіотики впливають на вагу та індекс маси тіла (ІМТ).

Так, нещодавно вчені проаналізували дані 25 досліджень, в яких взяли участь приблизно 2000 осіб з надлишковою масою тіла, і виявили, що вживання пробіотиків знижує вагу та ІМТ, причому більш високу ефективність показали пробіотики, що містять комплекси корисних бактерій.

Згідно з дослідженнями британських вчених, жінки, які страждають на ожиріння, після шестимісячного прийому пробіотиків втратили в два рази більше ваги в порівнянні з тими, хто їх не приймав. Найважливіше, що після завершення курсу прийому пробіотиків набір ваги не поновлювався. На думку вчених, це обумовлено тим, що пробіотики допомагають контролювати апетит.

Зв’язок між станом мікробіому і масою тіла ще до кінця не з’ясований, проте доведено, що у осіб з надлишковою вагою склад мікрофлори кишечника помітно відрізняється від мікробіому струнких людей.

Основні відмінності полягають в метаболічних функціях домінуючої мікробіоти, її здатності перетворювати харчові з’єднання в депо жирової тканини, або навпаки, в здатності швидко ферментувати енергоємні харчові з’єднання з утворенням корисних сполук.

Крім того, корисні бактерії кишечника беруть участь у синтезі активних сполук (вітамінів, ферментів, коротколанцюгових жирних кислот і ін.), які задіяні в травному процесі та метаболізмі. Мікробіом активно бере участь у перетравленні їжі, ефективному використанні корисних нутрієнтів, що дає відчуття ситості.

Апетит контролюється також за допомогою гормонів, синтез яких регулюється корисними бактеріями. Наприклад, здоровий мікробіом впливає на продукцію лептину – гормону, який відповідає за відчуття ситості. При збільшенні жирової маси часто розвивається резистентність до цього гормону і втрата мозком здатності вчасно сигналізувати про настання почуття насичення. Виявляється, прийом пробіотиків може поліпшити чутливість до лептину, внаслідок чого до мозку повертається здатність адекватно контролювати апетит.

Корисні бактерії зміцнюють кишковий бар’єр, запобігаючи потраплянню в кров шкідливих сполук, одним з негативних ефектів яких може бути розвиток запальних реакцій, порушення метаболізму і, як один з наслідків цих процесів, збільшення маси тіла.

Щедрі застілля часто супроводжуються різкими стрибками вмісту глюкози в крові. При підвищенні вмісту глюкози в крові її надлишок перетворюється в жир. Інсулін, що секретується підшлунковою залозою у відповідь на високий рівень цукру, сигналізує організму про необхідність припинити спалювання жиру. Дослідження показують, що пробіотики підтримують здоровий рівень цукру в крові, знижуючи секрецію інсуліну і покращуючи інсулінову чутливість.

На масу тіла впливають багато лікарських засобів, особливо, антибіотики, які порушують баланс бактерій в складі мікробіому. До речі, добре відомо, що багато фермерів додають антибіотики в корм тварин, для збільшення їх ваги. Тому слід відмовитися від практики безконтрольного медикаментозного лікування.

Склад мікробіому в великій мірі залежить від способу життя людини, особливо раціону харчування. Слід враховувати, що до 20% їжі використовується симбіотичними мікроорганізмами. Для підтримки здоров’я мікробіому слід збагачувати раціон продуктами, що містять харчові волокна, наприклад, клітковину. Ці сполуки, яких багато в рослинних продуктах (овочах, фруктах, ягодах, злакових), стійкі до дії травних ферментів людини. Однак вони є найкращим живленням для найбільш благотворних мікробних симбіонтів, що забезпечують організм корисними нутрієнтами. За даними вчених, збільшення кількості харчових волокон в раціоні і зростання за рахунок цього в складі мікробіому корисних бактерій, значно знижує ризик розвитку запальних захворювань кишечника, ожиріння, діабету і серцево-судинної патології.

Розуміння важливості підтримки мікробіому для нормалізації метаболізму призводить до висновку, що без щоденної турботи про мікрофлору кишечника дуже складно досягти успіху на шляху до оптимізації маси тіла.
Швидше попрощатися з зайвими кілограмами допоможуть мультипробіотики серії «Симбітер®» http://ua.shop.symbiter.ua/probiotics/. Як показали дослідження з використанням експериментальних тварин, прийом мультипробіотиків не тільки відновлює метаболізм, прискорює нормалізацію маси тіла огрядних особин, але і покращує гормональну регуляцію апетиту. Щоб надійніше усунути наслідки затяжних свят, мультипробіотики «Симбітер®» доцільно використовувати в комплексі з ентеросорбентом «Симбіогель®» http://ua.shop.symbiter.ua/sorbents/, який активно зв’язує і виводить з організму токсичні сполуки, надлишкові жири, холестерин та інші шкідливі сполуки, стимулює дію мультипробіотиків. «Симбіогель®» також є прекрасним джерелом життєво важливих мінералів, справляє позитивний вплив на метаболізм, склад і функції мікробіому, покращує стан слизових оболонок.

Таким чином, найкращим способом нормалізації маси тіла та її підтримки є регулярне застосування засобів, що здійснюють оздоровчий вплив на мікробіом. Зміцнення мікробіому допомагає скинути вагу і не набрати її знову.