Пробіотики допоможуть знизити ризик серцево-судинних захворювань

heart-1200

Серцево-судинні захворювання лідирують серед причин смертності населення нашої планети, а також вимагають значних і постійно зростаючих витрат на лікування. Тому дуже важливо завчасно подбати про здоров’я свого серця. Кардіологи наполягають на необхідності своєчасної профілактики захворювань серця і судин, оскільки хворобу, яка вже розвинулася, лікувати складно, а іноді, просто неможливо.

Традиційно основними факторами ризику розвитку патології серця і судинної системи вважаються дієтичні похибки, погана екологія, куріння, зловживання алкоголем, гіподинамія, спадкові чинники та ін. Однак, в останні роки встановлено, що в розвитку хвороб серця і кровоносних судин велику роль відіграють порушення в складі симбіотичної мікрофлори (мікробіому). За даними фахівців такі порушення (дисбіози) виявляються у 90% хворих кардіологічного профілю.

Патологічно змінена мікрофлора синтезує сполуки, які можуть призводити до розвитку хронічних запальних процесів в різних органах, сприяти як виникненню атеросклерозу, так і безпосереднього ураження серця і судин. У той же час, здорова мікробіота людини, будучи наймогутнішим регулятором метаболічних і імунних процесів в організмі, підтримує гомеостаз всіх органів і систем, в тому числі серцево-судинної системи. Наприклад, багатьма дослідженнями доведено здатність повноцінного мікробіому оптимізувати процеси регуляції ліпідного обміну, підтримувати нормальний рівень артеріального тиску, що, зокрема пов’язують зі специфічними ферментативними та протизапальними властивостями фізіологічних бактерій. Крім того, здоровий мікробіом перешкоджає розвитку таких метаболічних порушень, як цукровий діабет 2 типу, ожиріння, жирова хвороба печінки, які є серйозними факторами ризику розвитку або обтяження серцево-судинної патології.

Нещодавно отримані приголомшливі результати досліджень, які показали, що причиною атеросклерозу може бути не тільки нездорова їжа (багата тваринними жирами і цукром), а й несприятливі зміни метаболічної активності кишкового мікробіому. Виявилося, що деякі компоненти продуктів харчування (наприклад, фосфатидилхолін), багато з яких мають досить здорову репутацію (брокколі, шпинат, морепродукти, бобові), під впливом зміненого мікробіому можуть перетворюватися в метаболіти, які суттєво впливають на обмін холестерину і жовчних кислот. Внаслідок цих змін відбувається прискорене відкладення холестерину в судинах.

Таким чином, оздоровлення мікробіому дозволить значно знизити ризик розвитку захворювань серця і кровоносних судин. З цією метою фахівці рекомендують, поряд з дотриманням норм здорового способу життя, використовувати профілактичні курси прийому пробіотиків.

Результати багатьох досліджень свідчать про те, що окремі пробіотики, що містять в своєму складі біфідобактерії, молочнокислі та пропіоновокислі бактерії, можуть покращувати показники ліпідного обміну, знижувати рівень надлишкового холестерину в крові та нормалізувати артеріальний тиск. Тому спеціальні формули пробіотиків дуже корисні для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, а також є важливим засобом профілактики їх розвитку.

Пробіотики з такими властивостями (мультипробіотики серії «Симбітер® форте») створені в Україні. На особливу увагу для профілактики серцево-судинних захворювань заслуговує «Симбітер® форте омега» http://ua.shop.symbiter.ua/multiprobiotik-symbiter-forte-omega. Унікальність цього пробіотичного комплексу полягає в об’єднанні корисних властивостей широкого спектру пробіотичних бактерій, особливого багатофункціонального ентеросорбенту та поліненасичених жирних кислот класу омега-3.

Бактерії, що входять до складу мультипробіотиків, мають корисні метаболічні активності, синтезують безліч ферментів, вітамінів, жирних кислот, полісахаридів-імуномодуляторів, володіють протизапальними та антиоксидантними властивостями, пригнічують розвиток шкідливих мікробів, здійснюють позитивний вплив на травлення та імунітет.

Ентеросорбент на основі гелю природного смектиту (монтморилоніту) надає потужний оздоровчий вплив на травний тракт за рахунок зв’язування і виведення з організму токсичних сполук харчового та мікробного походження, надлишкових жирів і холестерину, вірусів, важких металів, радіонуклідів та інших шкідливих субстанцій. Він зміцнює кишкову стінку і оптимізує умови для функціонування пробіотичних бактерій. Крім того, це природний полімінеральний комплекс, що містить широкий спектр життєво важливих елементів, що беруть участь в ряді фізіологічних процесів як обов’язкові складові ферментів, гормонів, вітамінів і ін. Одним з таких елементів є кремній, який перешкоджає відкладенню ліпідів на стінках судин, нормалізує їх проникність і еластичність.

Омега-3-жирні кислоти володіють протизапальними, антиоксидантними, імуномодулюючими, загальнозміцнюючими властивостями, перешкоджають відкладенню холестерину в судинах, покращують їх еластичність, підтримують нормальний рівень артеріального тиску.

Прийом мультипробіотиків рекомендується 2 рази на день по одній дозі. Тривалість профілактичного курсу повинна становити не менше місяця.

Для профілактики серцево-судинних захворювань дуже важливо підтримувати здорову мікробіоту не тільки кишечника, але й ротової порожнини. Як виявилося, багато умовно-патогенних мешканців ясен здатні збільшувати ризик захворювань серця і кровоносних судин. Це відбувається як побічно, так і за допомогою прямого впливу мікробів і їх метаболітів на судинну стінку. Навіть при звичайному чищенні зубів живі мікроби і їх продукти можуть надходити в кровоносну систему і призводити до пошкодження судин і внутрішніх органів, в тому числі серця, зокрема викликати розвиток інфекційного ендокардиту та ішемічної хвороби серця. Для попередження цих процесів рекомендується полоскання ротової порожнини мультипробіотиком «Симбітер® форте». Це корисно для збереження здоров’я зубів, попередження запальних процесів слизових оболонок, розвитку патологічних процесів, асоційованих зі шкідливою мікрофлорою порожнини рота. Перед застосуванням в якості ополіскувача ротової порожнини мультипробіотик слід розвести кип’яченою водою температурою 30-35°С в 2-3 рази і отриманою суспензією пополоскати 5-10 секунд ротову порожнину, після чого проковтнути. Найбільш доцільно обробку ротової порожнини проводити після вечірнього чищення зубів.

Регулярний прийом поліфункціональних мультипробіотиків дозволить попередити розвиток серцево-судинної патології та поліпшити якість життя при хворобі, яка вже розвилася.

Почніть піклуватися про своє серце вже сьогодні!