Простатит: чи можуть допомогти пробіотики?

prostatitis-1200

Поширеною формою сечостатевої патології у чоловіків є простатит. Одним з провідних чинників розвитку цього захворювання є мікробне інфікування передміхурової залози. Захворювання може спровокувати порушення балансу мікробів в кишечнику, наприклад, внаслідок прийому антибіотиків та інших медикаментозних препаратів, нездорових харчових пристрастей, шкідливих звичок та ін. Доведено, що патогенні бактерії кишечника можуть проникати через сечовипускальний канал в простату і спровокувати її запалення.

Як показує медична статистика, до 35% чоловіків у віці 30-45 років хворіють на простатит. Але в останні роки лікарі відзначають, що дане захворювання «молодшає» і вражає передміхурову залозу 25-річних юнаків. Все більше пацієнтів переймаються питанням лікування та профілактики урогенітальної патології.

Аденома передміхурової залози є однією з вікових проблем у чоловіків. Розвиток доброякісної аденоми передміхурової залози часто поєднується з хронічним інфекційним простатитом.

Медичні дослідження встановили, що у пацієнтів з аденомою простати в її секреті, який в нормі є стерильним, виявляється широкий спектр умовно-патогенних мікроорганізмів. При цьому видовий склад мікрофлори при доброякісній і злоякісній гіперплазії простати помітно відрізнявся, що підштовхнуло дослідників до висновку про важливу роль мікробіологічного фактору в патофізіології раку простати. У пацієнтів з раком простати мікробна ДНК була також виявлена в тканині передміхурової залози.

Рак передміхурової залози є одним з найбільш поширених видів раку у чоловіків, особливо похилого віку. Існує думка, що в ініціації і прогресуванні раку простати важливу роль можуть відігравати хронічне запалення і мікробна агресія, які мають місце під час розвитку простатиту.

Таким чином, своєчасне лікування простатиту є важливим фактором, який попереджає розвиток більш серйозних уражень передміхурової залози.

Для результативного лікування хронічного простатиту багато фахівців рекомендують застосовувати пробіотики. Є чимало публікацій, які свідчать про здатність симбіотичних бактерій протидіяти розвитку інфекційно-запальних процесів в передміхуровій залозі. Як стверджують італійські вчені, поєднання традиційної схеми лікування хворих на простатит з прийомом деяких багатовидових пробіотиків, дозволяє не тільки підвищити ефективність лікування, але і набагато знизити ризик ускладнень.

Одним з кращих способів попередження простатиту є підтримка в активному стані імунної системи. Підтримка мікробіому – потужного імунорегулюючого органу за допомогою пробіотиків сприяє попередженню розвитку простатиту та його ускладнень.

Регулярний прийом пробіотиків допоможе зміцнити імунітет, зняти запалення, посприяє відновленню корисної мікрофлори під час і після прийому антибіотиків. Дані, отримані в Інституті урології АМН України, показали доцільність використання мультипробіотиків серії «Симбітер®» http://ua.shop.symbiter.ua/probiotics/ з метою підвищення ефективності лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями сечостатевих органів, в тому числі простатитом. Використання мультипробіотиків позитивно впливає на результати лікування і загальне самопочуття хворих, дозволяє значно знизити частоту асоційованих з прийомом антибіотиків порушень мікробіому. Мультипробіотики слід приймати 30-денними курсами 4-5 разів на рік.

Особливо важливий прийом цих засобів оздоровлення мікробіому та імунної системи в період прийому антибіотиків та інших медикаментозних препаратів.

Зміцнивши захисні сили організму за допомогою пробіотиків з доведеною ефективністю при лікуванні хронічного простатиту, можна запобігти поверненню захворювання і забути про простатит на довгі роки, а також попередити ускладнення хвороби і розвиток більш серйозної патології.