Користь пробіотиків для вагітних

probiotic_for_pregnant-1200

Добре відомо, що організм кожної людини дуже залежний від мікробних спільнот, що населяють його травний тракт, шкіру, сечостатеву систему і деякі інші органи. Наші мікробні «попутники», кількість яких перевищує 100 трильйонів клітин, допомагають ефективно засвоювати компоненти їжі, направляють в потрібне русло імунні реакції, захищають організм від хвороботворних мікробів, попереджають розвиток багатьох захворювань, в тому числі пов’язаних з порушенням нервової системи. Тому підтримка за допомогою пробіотиків симбіотичних мікроорганізмів (мікробіома) є вкрай важливим для будь-якої людини. Але особливе значення це має в період вагітності, коли всі внутрішні резерви організму жінки спрямовані на формування нового життя. Цей період часто супроводжується проблемами зі здоров’ям, що представляє серйозну небезпеку не тільки для самої жінки, але і для несформованого дитячого організму.

Прийом пробіотиків майбутніми мамами знижує ризик ускладнення вагітності і передчасних пологів, допомагає формувати повноцінний імунітет майбутньої дитини, оптимізує становлення у нього оптимального мікробіома, попереджає розвиток у дитини алергії та інших захворювань як інфекційного, так і неінфекційного характеру.

Відомо, що близько 10% жінок стикаються з проблемою післяпологової депресії. За даними вчених, прийом пробіотиків наполовину знижує ризик розвитку цього небезпечного психічного розладу.

Ні в якому разі не слід припиняти застосування пробіотиків після народження малюка. У цей період сечостатева система жінки дуже вразлива і легко піддається агресивному впливу хвороботворних мікробів. Пробіотики допоможуть прискорити і оптимізувати відновний період. Дуже важливим є прийом пробіотиків в період грудного вигодовування дитини, оскільки оздоровлення мікрофлори травного тракту жінки сприяє нормальній лактації, поліпшенню імунних і мікробіологічних показників грудного молока.

Найбільш ефективним є комплексний прийом спеціалізованих пробіотиків матір’ю в період вагітності, а після народження дитини – паралельно з ним. В останні роки різко збільшилася кількість досліджень, які підтверджують користь таких підходів. Як виявилося, пробіотична підтримка захищає малюка від алергії, респіраторних захворювань, позитивно впливає на становлення мікробіомної, імунної, травної, нервової, ендокринної систем дитини та її розвиток в цілому. Після народження дитини дуже важливо допомогти його організму сформувати здорову імунну та мікробну системи. У цей період життя проходить активне формування у дитини життєво важливих органів і від успішності цього процесу залежить здоров’я дитини, її фізичний і психічний розвиток в подальшому.

Незважаючи на очевидність користі пробіотиків, до вибору оптимального препарату для вагітних та немовлят слід підходити з великою обережністю. Багато пробіотиків містять в своєму складі умовно-патогенні мікроби і алергічні з’єднання. Спеціальні формули для комплексного використання вагітними, породіллями, годуючими мамами і немовлятами передбачені в сімействі пробіотиків «Симбітер». У період вагітності оптимальним є мультипробіотик «Симбітер-2» http://ua.shop.symbiter.ua/symbiter-2, який доцільно застосовувати в якості добавки до їжі (перорально). Додаткове застосування мультипробіотиків вагінально, а також в якості ополіскувача ротової порожнини після чистки зубів, значно покращує ефект від застосування цього препарату.

Для оптимізації становлення здорового мікробіома і імунітету у дитини доцільно використовувати мультипробіотик «Симбітер ацидофільний» http://ua.shop.symbiter.ua/symbiter-acidophilic. Постійне надходження в травний тракт малюка дружніх бактерій створюватиме сприятливі умови для зростання і закріплення отриманої від матері корисної мікрофлори і перешкоджати розростанню популяцій шкідливих мікроорганізмів і їх впровадження до складу мікробіома.