Сьогодні людство переживає епідемію так званих опортуністичних інфекцій, тобто захворювань, що викликаються умовно-патогенними мікроорганізмами, які в нормальних умовах мирно співіснують з організмом людини, не завдаючи йому ніякої шкоди. Серед таких захворювань одне з провідних місць належить грибковим інфекціям (мікозам), особливо кандидозу, що викликається дріжджоподібними грибами роду Candida.
Статті
Лактазна недостатність
У будь-якому молоці (грудному, коров’ячому, козячому) присутній молочний цукор – лактоза. Це дисахарид, що складається з молекул глюкози і галактози. Глюкоза і галактоза дуже важливі для розвитку головного мозку, сітківки очей і життєдіяльності нормальної мікрофлори кишечника. Для засвоєння лактози необхідно, щоб вона розщеплювалася на моносахари, які всмоктуються стінкою тонкого кишечника і надходять в кров. Цей процес здійснює фермент лактази.
Як мікробіом впливає на здоров’я серця і судин
Згідно з даними ВООЗ, в 2019 році серцево-судинні захворювання забрали 18 млн. людських життів, що становить 31% від усієї кількості смертей. В Україні в структурі смертності населення хвороби серця та судин займають близько 67%. Причому, якщо раніше на кардіологічну патологію, переважно страждали люди старшої вікової групи, то сьогодні ця категорія хворих значно помолодшала.
Проблема дитячого ожиріння: як вберегти дитину
Сучасному світу загрожує не тільки пандемія коронавірусної інфекції. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в ХХI столітті масштабів неінфекційної пандемії набула ситуація з ожирінням. Сьогодні кожен третій дорослий і кожна шоста дитина в усьому світі мають надмірну вагу.
Пробіотики під час молочниці
Захворювання «кандидоз», яке через характерні білі виділення, які нагадують сир, в побуті часто називають «молочницею», є досить розповсюдженим. Воно викликається умовно-патогенними грибами роду Candida (кандида).
Антибіотики потрібно використовувати обережно
Поява антибіотиків цілком заслужено розглядається як революція в медицині, завдяки якій вдалося значно знизити смертність від інфекційних хвороб і значно продовжити життя людей.
Народити здорову дитину допоможе мікрофлора
Будь-яка подружня пара, бажаюча мати дітей, більше всього на світі мріє про те, щоб їх дитина народилася здоровою і фізично міцною. Нажаль, ця мрія збувається не завжди.
Дмитро Станіславович Янковський. До 80-річчя від дня народження.
У жовтні відзначає свій 80-річний ювілей доктор біологічних наук, професор, генеральний директор науково-виробничої компанії «О.Д. Пролісок », Дмитро Станіславович Янковський.
Як мікроби впливають на психіку людини
У людському тілі живуть трильйони мікроорганізмів, сукупність популяцій яких відома під назвою мікробіом. За свідченнями вчених, у людини практично відсутні органи і тканини, позбавлені прямого або непрямого впливу симбіотичних мікроорганізмів.
Слідом за Мечниковим
Газета «День» опублікувала інтерв’ю Ю. Віленського з ученим-мікробіологом, академіком НАН і НАМН України, завідувачем кафедри мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професором Володимиром Широбоковим. Темою інтерв’ю стала українська інновація — мультипробіотики СИМБІТЕР®, АПІБАКТ®, які випускаються науково-виробничою компанією «О.Д. Пролісок».
Мікробіом та старіння людини (огляд літератури)
Огляд присвячений вивченню зв’язку мікробіому людини з фізіологічними і патологічними процесами, що протікають при старінні організму. Останніми роками отримано безліч переконливих доказів величезного потенціалу дії мікробіому на різні процеси функціонування організму людини, включаючи поведінку і біохімію мозку. Грунтуючись на цих даних, фахівці розглядають мікробіом як додатковий орган людини, який, активно беручи участь в травленні, управлінні метаболічними процесами, підтримці цілісності епітеліального бар’єру, розвитку і зміцненні імунної системи і ряду інших фізіологічних функцій, оптимізує умови для нормальної життєдіяльності організму людини в цілому.
Не всі мікроби шкодять легеням: цей орган має свій мікробіом
Легені є багатофункціональним органом, що грає виключно важливу роль в життєдіяльності організму людини. Крім своєї основної функції газообміну між атмосферою і кров’ю, легені забезпечують очистку повітря і крові від шкідливих домішок, здійснюють детоксикацію, беруть участь в метаболічних процесах, регулюють водний баланс, служать резервуаром крові в організмі, володіють ендокринними властивостями, виконують фібринолітичну, антикоагулянтну, кондеціонуючу, видільну функції і безліч інших фізіологічних функцій.