• Немає категорій
Пробіотики для профілактики та лікування кандидозу

Пробіотики для профілактики та лікування кандидозу

Сьогодні людство переживає епідемію так званих опортуністичних інфекцій, тобто захворювань, що викликаються умовно-патогенними мікроорганізмами, які в нормальних умовах мирно співіснують з організмом людини, не завдаючи йому ніякої шкоди. Серед таких захворювань одне з провідних місць належить грибковим інфекціям (мікозам), особливо кандидозу, що викликається дріжджоподібними грибами роду Candida.

Лактазна недостатність

Лактазна недостатність

У будь-якому молоці (грудному, коров’ячому, козячому) присутній молочний цукор – лактоза. Це дисахарид, що складається з молекул глюкози і галактози. Глюкоза і галактоза дуже важливі для розвитку головного мозку, сітківки очей і життєдіяльності нормальної мікрофлори кишечника. Для засвоєння лактози необхідно, щоб вона розщеплювалася на моносахари, які всмоктуються стінкою тонкого кишечника і надходять в кров. Цей процес здійснює фермент лактази.

Вплив мікробіома на серце і судини людини

Як мікробіом впливає на здоров’я серця і судин

Згідно з даними ВООЗ, в 2019 році серцево-судинні захворювання забрали 18 млн. людських життів, що становить 31% від усієї кількості смертей. В Україні в структурі смертності населення хвороби серця та судин займають близько 67%. Причому, якщо раніше на кардіологічну патологію, переважно страждали люди старшої вікової групи, то сьогодні ця категорія хворих значно помолодшала.

Ребенку с ожирением помогут пробиотики

Проблема дитячого ожиріння: як вберегти дитину

Сучасному світу загрожує не тільки пандемія коронавірусної інфекції. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в ХХI столітті масштабів неінфекційної пандемії набула ситуація з ожирінням. Сьогодні кожен третій дорослий і кожна шоста дитина в усьому світі мають надмірну вагу.

пробиотики при молочнице у женщин

Пробіотики під час молочниці

Захворювання «кандидоз», яке через характерні білі виділення, які нагадують сир, в побуті часто називають «молочницею», є досить розповсюдженим. Воно викликається умовно-патогенними грибами роду Candida (кандида).

Микробы могут влиять на психику человека

Як мікроби впливають на психіку людини

У людському тілі живуть трильйони мікроорганізмів, сукупність популяцій яких відома під назвою мікробіом. За свідченнями вчених, у людини практично відсутні органи і тканини, позбавлені прямого або непрямого впливу симбіотичних мікроорганізмів.

Академік Широбоков В.П. про мультипробіотики Симбітер

Слідом за Мечниковим

Газета «День» опублікувала інтерв’ю Ю. Віленського з ученим-мікробіологом, академіком НАН і НАМН України, завідувачем кафедри мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професором Володимиром Широбоковим. Темою інтерв’ю стала українська інновація — мультипробіотики СИМБІТЕР®, АПІБАКТ®, які випускаються науково-виробничою компанією «О.Д. Пролісок».

мікробіом та старіння людини

Мікробіом та старіння людини (огляд літератури)

Огляд присвячений вивченню зв’язку мікробіому людини з фізіологічними і патологічними процесами, що протікають при старінні організму. Останніми роками отримано безліч переконливих доказів величезного потенціалу дії мікробіому на різні процеси функціонування організму людини, включаючи поведінку і біохімію мозку. Грунтуючись на цих даних, фахівці розглядають мікробіом як додатковий орган людини, який, активно беручи участь в травленні, управлінні метаболічними процесами, підтримці цілісності епітеліального бар’єру, розвитку і зміцненні імунної системи і ряду інших фізіологічних функцій, оптимізує умови для нормальної життєдіяльності організму людини в цілому.

lungs-ua

Не всі мікроби шкодять легеням: цей орган має свій мікробіом

Легені є багатофункціональним органом, що грає виключно важливу роль в життєдіяльності організму людини. Крім своєї основної функції газообміну між атмосферою і кров’ю, легені забезпечують очистку повітря і крові від шкідливих домішок, здійснюють детоксикацію, беруть участь в метаболічних процесах, регулюють водний баланс, служать резервуаром крові в організмі, володіють ендокринними властивостями, виконують фібринолітичну, антикоагулянтну, кондеціонуючу, видільну функції і безліч інших фізіологічних функцій.