Если у вас возникли вопросы, звоните нам +38 (044) 331-98-68 или od.prolisok@gmail.com

Віталій Цимбалюк

Президент НАМН України Віталій Цимбалюк про перспективи впровадження вітчизняних мультипробіотиків інноваційного лікувально-профілактичного спрямування

Нещодавно, в щільному робочому графіку Віталія Івановича Цимбалюка, відомого нейрохірурга світового класу, знайшовся час для зустрічі, в певному сенсі доленосної з точки зору подальших перспектив медицини. В його цікавій співбесіді із новатором унікальних мікробіологічних технологій, лауреатом премій імені І.І. Мечникова і Д.К. Заболотного НАН України, доктором біологічних наук, професором Дмитром Янковським й відомим державним та громадським діячем, колишнім головою Президії Верховної Ради Української РСР Валентиною Шевченко йшлося про те, що арсенал охорони здоров’я, в діапазоні пробіотичної терапії, може бути істотно підсилений – за рахунок інновацій біотехнології пробіотиків.

- Ясна річ, що завдяки лікарській освіті і багаторічним надбанням клінічної практики, - зауважує Віталій Цимбалюк, - ставлюся до мікробіологічних концепцій і винаходів із повагою і навіть пієтетом. Це цілком зрозуміло. Адже в наукових вертикалях сучасності, в переможних потенціях захисту життя і здоров'я, такі шукання виразно символізують інтелектуальну спроможність медичної науки. Якщо згадати імена європейських провідників бактеріології Земмельвейса, Пастера, Коха, Лістера, а серед вітчизняних мікробіологів – Мечникова, Гамалію, Виноградського, Заболотного, Нещадименка, то мікробіологія постане вершиною вершин гуманізму. В такому сенсі професор Дмитро Станіславович Янковський, що самовіддано і винахідливо торує цю дивовижну за можливостями медико-біологічну магістраль, заслуговує на всіляку підтримку. Його спроби, з нових технологічних позицій, створити в людському організмі належний мікробіологічного балансу між корисними мікробними культурами й провокаційними бактерійними популяціями увінчалися доказовими успіхами в формуванні симбіотичних композицій живих мікробних штамів такого внутрішньо екологічного оздоровлення.

Та як все відбувалося? Шлях до створення спеціалізованого науково-дослідного підприємства, аби такі незвичайні симбіонти таки справді з’явилися, був тривалим і нелегким. Він охоплює понад 30 років послідовних інноваційних наступів науково-виробничої компанії «О.Д. «Пролісок». Дуже важливо, що це спільні погляди Дмитра Янковського, засновника цієї компаній, і одного із провідних українських вчених-мікробіологів, академіка НАН і НАМН України Володимира Широбокова, що саме такі культуральні поєднання здатні поновлювати властивості мікробіому – нашого другого біологічного «я». Надійним партнером для Янковського стала і знавець промислової мікробіології, кандидат технічних наук Галина Димент.

Знаменно, що Д. Янковського підтримали багаторічний керівник Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України (ІПАГ), почесний громадянин Києва, академік Олена Лук’янова, а в подальшому її наступник академік Юрій Антипкін. Саме в цій оазі наукового захисту материнства і дитинства мультипробіотики пройшли корисне випробування самим життям.

Унікальні і безпрецедентні по значущості роботи Д. Янковського і його колективу високо оцінив ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Герой України, академік Леонід Губерський. В інституті біології проведено надзвичайно цікаві і перспективні експериментальні дослідження мультипробіотиків. Було блискуче доведено їх вплив на підвищення якості та тривалості життя. Отримані дані поки не мають світових аналогів.

Мультипробіотичні вектори Дмитра Янковського отримали унікальні наукові позиції в практиці педіатричних кафедр Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Провідні вчені НМУ в цих галузях – член-кореспондент НАМН Україні Олександр Волосовець, професор Сергій Крамарєв і заслужений лікар України, професор Сергій Кривопустов, а також інші співробітники профільних клінік, вже певний час вдало використовують в терапевтичній практиці пробіотики групи Симбітер, які можна назвати «ліками без ліків». Мова йде про подолання кишково-шлункових дизбіозів у маленьких дітей, потужну протидію алергічним проявам, підвищення імунного статусу, що, як ніщо інше мінімізує простудні захворювання у дитини.

До результатів досліджень Д. Янковського виявили великий інтерес і вчені авторитетного науково-освітнього закладу – НМАПО імені П.Л. Шупика. Так, приміром, відомий неонатолог, професор Єлизавета Шунько довела, що приймання мультипробіотиків під час вагітності суттєво зменшує ризик недоношеності. А народження повноцінно сформованого малюка — старт його подальшого оптимального розвитку.

- Одне слово, - продовжує Віталій Іванович, - спочатку жеврів вогонь наснаги, і лише через роки лабіринти – від ідеї до її реалізації – було вдало подолано Дмитром Станіславовичем. Він надзвичайним ентузіазмом спромігся збудувати і запустити науково-дослідне підприємство, що виробляє мультипробіотики, забезпечити його цілодобовий режим роботи з повною відповідністю сучасним міжнародним вимогам до випуску такого роду продукції. При цьому дуже важливо відзначити, що більшість співробітників підприємства, що розташоване в селі Велика Вільшанка Васильківського району Київщини, мають вищу біологічну освіту, яку здобули виключно завдяки підтримці і сприянню Дмитра Янковського. Якщо до цього додати і його велику благодійницьку роботу, то маємо право говорити про вагомий соціальний внесок в розвиток суспільства.

...Втім, відомо, що все нове – це часто-густо забуте старе. В нашому випадку, маю на увазі кисломолочні традиції численних українських родин. Споживання самотужки виготовлених варенців (заквасок) насправді є «народними пробіотиками». Заслуга Дмитра Янковського полягає в тому, що він розгледів в цій харчовій звичці та її сталості, характерної для української спільноти, великий потенціал для оздоровлення всієї нації.
До цього вважаю необхідним додати і дійсно життєдайну функцію мультипробіотиків в нівелюванні негативного впливу антибіотиків, без яких, чесно визнаймо, сучасна медицина і, передовсім, хірургія обійтися не можуть. Саме мультипробіотики здатні не тільки запобігти ускладненням після прийому антибіотиків, але й зменшити термін їх вимушеного використання.

Те саме можна сказати і про такі, надто розповсюджені сьогодні стоматологічні захворювання, як карієс та пародонтоз. Практично зафіксовано, що мультипробіотики є потужним профілактичним засобом проти цих негараздів ротової порожнини, а значить і захистом всього шлунково-кишкового тракту.

І ще такий аспект. На мій погляд, надто важливий і актуальний. Так, на сьогоднішній день на полицях аптек маємо великий асортимент пробіотичних ліків, здебільшого імпортного виробництва. Проте тільки наші, вітчизняні мультипробіотики від компанії «О.Д. Пролісок» мають живу природу, оскільки вони вміщують до 24 суцільно вирощених корисних штамів! Це вражаюча перевага! Саме тому вважаю за необхідне в найближчий термін обговорити на розширеному засіданні президії Академії питання про нагальну потребу будівництва в Україні сучасного заводу по виробництву повного циклу мультипробіотиків. Таким чином ми, врешті решт, отримаємо змогу забезпечити вітчизняний ринок високоякісним і, що досить важливо, доступним по ціні лікувально-профілактичним засобом надзвичайного значення. Безцінний досвід Дмитра Янковського і його науково-промислової команди, безперечно, буде покладений в основу цієї великої справи.

Віталій ЦИМБАЛЮК, український учений-нейрохірург вищої категорії, академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, президент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державних премій України (1996, 2002), премій АМН України та Кабінету міністрів України.

Загрузить статью в формате

Новости

Доклад академика Широбокова "Микробно-экологическая система человека: современная концепция"

Рекомендуем всем практикующим педиатрам, акушерам, гинекологам, неонатологам и другим специалистам в области здравоохранения послушать доклад академика В. П. Широбокова, сделанный им ещё в 2011 году. Он подготовлен в сотрудничестве с доктором биологических наук профессором Д. С. Янковским и кандидатом технических наук Г. С. Дымент (НПК "О. Д. Пролисок"). Эта фундаментальная работа во многом предвосхитила нынешнюю популярность пробиотикотерапии и уникального отечественного мультипробиотика "Симбитер".

Начат выпуск нового ряда мультипробиотиков семейства «Симбитер®» - «Симбитер® форте»

НПК «О.Д. Пролисок» приступила к выпуску нового ряда мультипробиотиков семейства «Симбитер®» - «Симбитер® форте». Появление мультипробиотиков «Симбитер® форте» является результатом многолетнего творческого содружества компании «О.Д. Пролисок» с кафедрой микробиологии, вирусологии и иммунологии Национального медицинского университета имени А.А. Богомольца.

Подробнее...

Благодійна допомога сім'ям загиблих бійців АТО

Вівторок, 6 грудня 2016 року, Україна відзначала День збройних сил. З боку керівників держави приділяється багато уваги усім родам військ Міністерства оборони України, воїнам, які перебувають в зоні АТО та віддано належну шану тим, хто загинув, відстоюючи кордони нашої держави. У кожного із них залишилися батьки, дружини, дітки. Науково-виробнича компанія «О.Д Пролісок» на чолі з генеральним директором професором Д.С. Янковським вирішила до Дня збройних сил України підтримати морально і матеріально дітей, які втратили своїх батьків під час збройного конфлікту на сході України.

Подробнее...

"Смектовит-Д" и "Смектовит-Д омега" - новые препараты серии Смектовит для детей от 6 месяцев

Научно-производственная компания "О.Д.Пролисок" начала выпуск функционального детского питания "Смектовит® - Д" и "Смектовит® - Д омега".

Функциональное детское питание "Смектовит® - Д" и "Смектовит® - Д омега" может употребляться с целью профилактики и смягчения течения нарушений со стороны органов пищеварения и повышения иммунитета у детей от 6 месяцев до 3-х лет.

Подробнее...

Приглашаем на научно-практическую конференцию "Мультипробиотики в профилактике и лечении наиболее распространенных заболеваний" (Mp&D)

Уважаемые коллеги и посетители нашего сайта!

От имени организационного комитета, приглашаем Вас принять участие в Научно-практической конференции "Мультипробиотики в профилактике и лечении наиболее распространенных заболеваний" (Mp&D), которая будет проходить 4-6 сентября 2015 года на базе ННЦ "Институт биологии" Киевского национального университета имени Тараса Шевченко.

Посетив научно-практическую конференцию, Вы ознакомитесь с последними исследованиями и разработками лидеров науки в области пробиотикотерапии. Информация, представленная в ходе данной конференции, будет полезна не только специалистам, но и людям следящим за своим здоровьем, так как содержит инновационные методы профилактики и лечения различных заболеваний. 

В ходе конференции, Вы сможете продегустировать уникальный функциональный кисломолочный продукт "Симбивит" который создан на основе мультипробиотика "Симбитер", сочетает приятный вкус и доказанные оздоровительные свойства.

Открытие конференции состоится 4 сентября 2015г. (начало регистрации участников - с 10:00) по адресу: г. Киев, ул. Васильковская, 38, актовый зал Института последипломного образования КНУ им. Тараса Шевченко

Зарегистрироваться и получить более детальную информацию можно на сайте конференции: http://bio-knu.wix.com/mpd-2015

 

Последние публикации

Мультипробіотик СИМБІТЕР: для міцного здоров’я і дітей, і дорослих

ТОВ фірма «О.Д.Пролісок» займається розробкою та виробництвом нового покоління препаратів для бактеріальної терапії.

Чому це так важливо

Наше життя не можна уявити без мікробів: всі відносно відкриті поверхні тіла людини, слизові оболонки заселені великою кількістю як корисних (їх приблизно 99%), так і патогенних - хвороботворних (лише 1%) мікроорганізмів. Повністю стерильною, як стверджують науковці, до народження дитини є лише порожнина рота. Але й вона через 7 годин самостійного життя малюка «заповнюється» 7 видами мікроорганізмів. Через 24 години їх кількість зростає до 12. Через 10 днів дитина «пророщує» вже 21 вид мікробів, а через 12 діб у малюка завершується формування постійної мікрофлори. Слід додати також, що весь цей світ мікроорганізмів перебуває у постійній взаємодії між собою, вправно виконуючи роль надійного вартового здоров’я людини: корисні мікроби захищають від інфекцій, стимулюють роботу імунної системи, синтезують ферменти та біологічно активні речовини.

Подробнее...

Неонатолог Елизавета ШУНЬКО: «Мультипробиотики очень важны для здоровья и мамы, и новорожденного ребенка»

Для продолжения жизни на Земле природа обеспечила всем живым существам способность к воспроизведению - репродукции. И только человек может решать вопрос о времени рождения детей, их количестве. Но здесь довольно часто возникают серьезные проблемы, многие из которых связаны с незнанием элементарных фактов о своем репродуктивном здоровье и возможностях его сохранения.
Вместе с заведующей кафедрой неонатологии Национальной медицинской академии последипломного образования имени П. Л. Шупика, доктором медицинских наук, профессором Елизаветой Шунько мы попытались вместе разобраться, что влияет на репродуктивное здоровье человека, и как привести его к физиологической норме.

Подробнее...

Учений-мікробіолог світового рівня. До 75-річчя академіка НАН України і НАМН України В.П. Широбокова.

5 квітня виповнилося 75 років відомому українському мікробіологу і вірусологу, заслуженому діячу науки і техніки України, завідувачу кафедри мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Володимиру Павловичу Широбокову.

Подробнее...

Мультипробіотики проти алергії і не тільки…

Професор кафедри педіатрії №2 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук Сергій Кривопустов про деякі результати досліджень мультипробіотиків групи Симбітер.

Подробнее...

Український винахід: ліки без ліків

Президент НАМН України Віталій Цимбалюк про перспективи впровадження вітчизняних мультипробіотиків інноваційного лікувально-профілактичного спрямування

Нещодавно, в щільному робочому графіку Віталія Івановича Цимбалюка, відомого нейрохірурга світового класу, знайшовся час для зустрічі, в певному сенсі доленосної з точки зору подальших перспектив медицини. В його цікавій співбесіді із новатором унікальних мікробіологічних технологій, лауреатом премій імені І.І. Мечникова і Д.К. Заболотного НАН України, доктором біологічних наук, професором Дмитром Янковським й відомим державним та громадським діячем, колишнім головою Президії Верховної Ради Української РСР Валентиною Шевченко йшлося про те, що арсенал охорони здоров’я, в діапазоні пробіотичної терапії, може бути істотно підсилений – за рахунок інновацій біотехнології пробіотиків.

Подробнее...